Yeni Gazetem
Bugünkü Haberler
Yeni Gazetem

RESMİ İLANLAR
PTT 1.LİG PUAN DURUMU
TAKIMLAR O G B M Av P
1- Hatayspor 13 8 3 2 18 27
2- BŞB.Erzurumspr 13 7 3 3 15 24
3- Bursaspor 13 8 2 3 20 23
4- Cesar Grup Ümraniyespor 13 6 4 3 23 22
5- Akhisarspor 13 6 4 3 17 22
6- Keçiörengücü 13 5 6 2 11 21
7- Ekol Göz Menemenspor 13 6 3 4 15 21
8- Fatih Karagümrük 13 5 4 4 18 19
9- Ekol Hastanesi Balıkesirspor 13 5 3 5 14 18
10- Altay 13 4 4 5 18 16
11- Giresunspor 13 4 4 5 13 16
12- İstanbulspor 13 3 6 4 21 15
13- Adana Demirspor 13 3 6 4 16 15
14- Boluspor 13 2 5 6 13 11
15- Osmanlıspor FK 13 4 1 8 16 10
16- Altınordu 13 2 4 7 12 10
17- Adanaspor 13 1 6 6 15 9
18- Eskişehirspor 13 3 2 8 18 2
Üst Lig Play Off Alt Lig
TIP FAKÜLTESİ EĞİTİME BAŞLADI
TIP FAKÜLTESİ EĞİTİME BAŞLADI
10 Eylül 2018 19:48
Font1 Font2 Font3 Font4

Balıkesir Üniversitesi (BAÜN) Tıp Fakültesi 2018-2019 Yılı Akademik Yılı dün fakülte konferans salonunda düzenlenen törenle başladı. Yeni dönemde tıp fakültesinin eğitim kalitesini artırmak amacıyla yeni uygulamaları hayata geçireceklerini belirten Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Turan Aslan, amaçlarının sosyal yönlerini de geliştiren iyi eğitimli hekimler yetiştirmek olduklarını söyledi

Balıkesir Üniversitesi (BAÜN), Tıp Fakültesi 2018-2019 Yılı Akademik Yılı düzenlenen törenle başladı. Tıp Fakültesi Konferans Salonu’nda başlayan törene; BAUN Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Turan Aslan, öğretim üyeleri, öğrenciler ve veliler katıldı. Törenin açılış konuşmasını yapan İntörn Doktor Orhan Batuhan Ayhan, BAÜN Tıp Fakültesi’ndeki 6 yıllık tıp eğitimi deneyimlerini birinci sınıf öğrencileriyle paylaştı. Balıkesir Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Turan Aslan ise yaptığı konuşmasında öğrencilerin doğru tercihte bulunduğunu bulunduklarını kaydetti. Aslan, “ Çok doğru bir adrese geldiniz. Neden buraya geldim diyeceğiniz değil iyi ki buraya geldim diye sonuçlanacak bir eğitim hayatına başlıyorsunuz. Burada en önemlisi tıp fakültesi öğretim üyesi olmayı aşk edinmiş, çok gayretli, öğrencilerini çok seven onlar için fedakârlıklardan kaçınmayan öğretim üyelerinin olmasıdır. Eksikliklerimiz nadir branşlar haricinde tamamlandı. Atalarımızın 1071 yılında Anadolu’nun kapılarını açmasıyla birlikte dayandıkları noktalardan biri de Balıkesir olmuştur. Buranın tarihinden, doğasından, coğrafyasından ve sosyal ilişkilerinden memnun olacaksınız. Buranın tarihsel özelliklerini, insanı ve sosyal özelliklerini bir uyum programı içerisinde ders yılının ilk haftası içerisinde göreceksiniz. Turizm Fakültesi Öğretim Üyelerinden Doç. Dr. Sebahattin Kahraman hocamızın rehberliğinde şehri tanıma fırsatına sahip olacaksınız” dedi.

ASLAN: SOSYAL YÖNLERİNİZİ DE GELİŞTİRİN

Kaliteli bir tıp eğitiminin yanı sıra öğrencileri sosyal yönlerini de geliştirmeyi amaçladıklarını ifade eden Aslan, “ Sizlerin sadece tıp bilgileriyle donanmış birer bilgi demeti olmanızı istemiyoruz. Bilgiyle donatılmış ama hayattan kopuk etik değerlerden kopuk birer kişi olmanızı istemiyoruz. Böyle bir hekimlik bizim hedefimizde yok. Bunun yanında biz sizlerin iyi bir insan, iyi bir vatandaş ve iyi bir hekim olmanızı bunları birleştirmenizi istiyoruz. Bir başka bakış açımızda insanı bir bütün olarak ele almaktır. Sadece bir hasta olarak değil. Onları biyo-sosyal bir varlık olarak algılamanızı sağlayacağız. Bu bakış açısı size hekim hayatınızda size yön veren aydınlık olacaktır. Hastaların rızasını kazanacaksınız. Onların tedavi ederken insanlık için bir şeyler yapmanın gururunu yaşayacaksınız” dedi.

ASLAN:”BİLİMSEL GELİŞMELERİ TAKİP EDECEĞİZ”

Güncel bilimsel gelişmeleri de yakından takip ettiklerini kaydeden Balıkesir Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Turan Aslan “İçinde bulunduğumuz çağın ani bilimsel gelişmelerin olduğu çağ olarak ifade ediliyor. Bundan 10 yıl önce olmayan birçok şey bugün konuşuluyor. Bir robotik cerrahi bir 10 yıl önce yoktu. Kök hücre tedavileri, nanoteknoloji tıpta uygulanmaya başlandı. Hatta daha ileriye gidip doku ve organların laboratuvarlarda üretilmesi gibi teknolojiler hayatımıza girdi. Bunlar çalışılan hayal gibi görülen konular yakın gelecekte hayatımıza girecektir. Bizler öğrenmeyi öğrenen gençler yetiştirmeyi amaçlıyoruz. Bilimsel gelişmeleri takip edersek geride kalmayız” dedi.

ASLAN: İNGİLİZCE SAATLERİNİ ARTIRDIK

Bu yıl akademik programda yapılan değişiklikleri de anlatan Aslan “Geçmişten bu yana yapılan uygulamalara bakarak bazı değişiklikler yaptık. Bu değişiklikler ulusal ve uluslararası akreditasyonlara kendimizi hazırlama değişimleriydi. Öncelikle İngilizce ders saatini arttırdık ve İngilizce eğitimini biraz daha metodolojik yapmaya çalıştık. Bilişim teknolojilerini öğretmek istiyoruz. İnsanlar arası iletişim, güzel konuşma ve yazma, web tasarımı gibi dersleri seçmeli ders haline getirdik. Tıp etiği ve hukuku çok önemli. Yanlış tıp uygulamaları cezasız kalmıyor. Sosyal sorumluluk projelerinin içerisinde de yer almanızı istiyoruz. Sosyal etkinliklerde, spor faaliyetlerinde, kültürel faaliyetlerde roller almanızı istiyoruz. Bazı önde gelen bilim adamlarını davetli konuşmacı olarak programlarımıza aldık” dedi.

ÖZDEMİR:TIP FAKÜLTESİ BİZİM GÖZBEBEĞİMİZDİR

Tıp Fakültesi’nin 2018-2019 yılı akademik başlangıcının hayırlı uğurlu olmasını dileyen BAÜN Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir, “Bizler her sene sizlerle birlikte yenileniyor ve kendimizi genç hissediyoruz. Balıkesir Üniversitesi mensubu ve mezunu olmak bir ayrıcalıktır. Üniversite hayatı etkinliklerle, sosyalleşmelerle geçmesi lazımdır. Birinci hedef iyi bir hekim olmaktır. Başarılı olmak zorundayız. Bu bizim içinde bir şereftir. Bunun haricinde sadece derslerin ve kampüsünüzle sınırla kalmadan hayatı da yaşamak gerekmektedir. Üniversite gerçek hayata çıkışta son noktadır. Öğrenci bu zaman içerisinde gerçek hayatı da algılaması gerekmektedir. Bu sadece derslerle değil günlük yaşama katılmak, sosyal-sportif faaliyetlere katılmak gerekmektedir. Balıkesir Üniversitesi hem tarihi hem genç bir üniversitedir. 11 fakültemiz var. 11 fakültemizin 3’ü hariç diğerleri 2006 yılından sonra kurulan fakültelerdir. Dolayısıyla buradan kaynaklanan ufak tefek eksikliklerimiz vardır. Bunları zaman içerisinde gidereceğiz. Tıp Fakültemiz bizim gözbebeklerimizdendir. İnsanlara sizin şifalı elleriniz hayat sunacaktır. Bu açıdan çok önemlidir” dedi.Bu haberler ilginizi çekebilir!

Yoruma Kapalıdır..

Yukarı Geri Ana Sayfa