Yeni Gazetem
Bugünkü Haberler
Yeni Gazetem

RESMİ İLANLAR
PTT 1.LİG PUAN DURUMU
TAKIMLAR O G B M Av P
1- Hatayspor 11 6 3 2 16 21
2- Fatih Karagümrük 11 5 4 2 16 19
3- Cesar Grup Ümraniyespor 11 5 3 3 18 18
4- Balıkesirspor 11 5 3 3 14 18
5- Akhisarspor 11 5 3 3 13 18
6- BŞB.Erzurumspr 11 5 3 3 11 18
7- Keçiörengücü 11 4 6 1 9 18
8- Bursaspor 11 6 2 3 16 17
9- Ekol Göz Menemenspor 11 5 2 4 12 17
10- Altay 11 4 3 4 16 15
11- Adana Demirspor 11 2 6 3 13 12
12- İstanbulspor 11 2 6 3 17 12
13- Giresunspor 11 3 3 5 11 12
14- Boluspor 11 2 4 5 11 10
15- Osmanlıspor FK 11 4 1 6 14 10
16- Adanaspor 11 1 5 5 12 8
17- Altınordu 11 1 4 6 9 7
18- Eskişehirspor 11 3 1 7 16 1
Üst Lig Play Off Alt Lig
AK PARTİ’DE TEMAYÜL YOKLAMASI
AK PARTİ’DE TEMAYÜL YOKLAMASI
18 Kasım 2018 21:02
Font1 Font2 Font3 Font4

AK Parti, Balıkesir’de büyükşehir belediye ve ilçe belediye başkan adaylarını belirlemek için temayül yoklaması gerçekleştirdi. AK Parti Balıkesir teşkilatlarından 2 bin 494 kişi, siyaset tarihinde ilk kez elektronik ortamda yapılan temayül yoklamasında aday adaylığı başvurusunda bulunan 139 kişi arasından tercihte bulundu.

AK Parti, Balıkesir’de 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimde belediye başkan adayı olacak isimleri belirlemek için teşkilata yönelik temayül yoklaması yaptı.  AK Parti MKYK Üyesi ve Temayül Yoklaması Komitesi Başkanı Mustafa Ataş’ın başkanlığında; AK Parti Mersin Milletvekili Cumhur Taşkın, AK Parti Ankara Milletvekili Hacı Turan, AK Parti Gençlik Kolları MKYK Üyesi Coşkun Keklik’ten oluşan komisyonun yönettiği temayül yoklamasında Balıkesir teşkilatlarından 2 bin 494 kişiye büyükşehir belediye başkan adayı ve ilçe belediye başkan adaylarıyla ilgili görüşleri soruldu. Türk siyasi tarihinde ilk defa elektronik ortamda gerçekleşen temayül yoklamasında AK Partililer bilgisayar ortamında tercihlerini yaptı. Türkiye genelinde 7 bin 180 kişinin belediye başkan adaylığı için AK Parti’ye müracaatta bulunduğunu kaydeden MKYK Üyesi ve Temayül Yoklaması Komitesi Başkanı Mustafa Ataş, Balıkesir’den de büyükşehir ve ilçe belediyeleri için toplam 139 kişinin aday adaylığı için başvuruda bulunduğunu açıkladı. Gala Yaşam Merkezi’nde gerçekleştirilen temayül yoklamasında salonda oy kullanacak kişilerin haricinde kimse alınmazken, organizasyonda sıkı disiplin kuralları dikkat çekti. Belediye başkan aday adayları salon dışında partililere yakın markaja alıp, temayül için destek talebinde bulundu.

 

TÜRKİYE SİYASİ

TARİHİNDE BİR İLK

İlk defa elektronik ortamda temayül yoklaması gerçekleştireceklerini kaydeden AK Parti MKYK Üyesi ve Temayül Yoklaması Komitesi Başkanı Mustafa Ataş, “ Bugün 31 Mart 2019 tarihinde ülkemizde yapılacak seçimlerle ilgili temayül yoklaması yapmak için Balıkesir’deyiz. Hazırlıklarımızı tamamladık. Görevli arkadaşlarımız masalarının başına geçtiler. Oy kullanma kabinleri kuruldu. Bilgisayar ortamında arkadaşlarımızın kanaatlerini alacağız. İlk defa Genel Merkez olarak böyle bir uygulama yapıyoruz. Arkadaşlarımız kendilerine verilecek manyetik kartla kabinlere girecekler ve kartı okuttuktan sonra bilgisayardaki programda işlemlerini yapacak. Belediye başkanlığı AK Parti’de olan yerlerde önce belediye başkanıyla ilgili bir husus gündeme gelecek. Önce belediye başkanıyla ilgili sorulan sorulara cevap verilecek. Sonra mevcut belediye başkanı hariç iki tane belediye başkan aday adaylıyla ilgili kanaat belirtecek, bunların ucu açık olacak, kendilerine bir liste ve isim vermiyoruz. Belediyesi AK Parti’de olmayan yerlerle de ilgili üç tane isim önermesini istiyoruz. Yine onları da bilgisayardaki programa isimleri yazarak kanaatini belirtecek ve işlem bu şekilde bitmiş olacak” dedi.

 

“NİHAİ KARARI GENEL

BAŞKANIMIZ VERECEK”

 

AK Parti’ye belediye başkan adaylıkları için büyük bir teveccühün olduğunu dile getiren MKYK Üyesi ve Temayül Yoklaması Komitesi Başkanı Mustafa Ataş, belediye başkanı adaylarını belirlerken; adaleti, samimiyeti, sadakati, dürüstlüğü ve tevazuu ilke edinmiş kişileri tercih edeceklerini kaydetti. Ataş, sözlerini şöyle sürdürdü: “ AK Parti Genel Merkezi ve Genel Başkanımızın yoğun çalışmaları, istişare mekanizmalarını yürüterek belediye başkan adaylıklarıyla ilgili müracaatlar 16 Kasım tarihinde sona ermiştir. 7 bin 180 müracaatla Türkiye’de bir rekor kırılmış oldu. Gerek yerel yönetimler gerekse diğer birimlerin yapmış olduğu çalışmalar neticesinde en uygun ve milletimizin teveccüh edeceği adayları belirlemek için bu çalışmaları yürütüyoruz. Genel Merkez düzeyinde de bu çalışmalar ve istişareler devam ediyor. Nihai kararı Sayın Genel Başkanımız yapılan tüm çalışmalardan sonra kararların açıklamış olacaklar tüm illerde ve ilçelerde. Biz adayları belirlerken; adaleti, samimiyeti, sadakati, dürüstlüğü ve tevazu sahibi insanlarla halkla ilişkilerini en iyi şekilde sürdürecek insanlarla ve en iyi hizmeti yapabilecek arkadaşlarımızla seçme noktasında hassasiyet göstermeye çalışıyoruz. Bugün inşallah Balıkesir teşkilatımız da 2 binden fazla arkadaşımız burada kanaatlerini belirtmiş olacak” dedi.

“TEMAYÜL ADAY BELİRLEMEDE TEK

BAŞINA BELİRLEYİCİ BİR KRİTER DEĞİLDİR”

 

Temayül yoklamasının adayları belirlemede önemli bir kıstas olduğunu ancak tek başına belirleyici bir kriter olmadığını dile getiren Mustafa Ataş, “Temayül yoklamaları tek başına belirleyici kriter değil diye her seçimde açıklıyoruz. Burada yapılacak temayül yoklaması kanaat belirtmedir, bir seçim değildir. Sadece bir kanaat belirtme, görüş belirtmedir. Aday belirlemedeki kriterlerden önemli bir kıstastır ama tek başına belirleyici bir kriter değildir.  Dolayısıyla; biz şu arkadaşımıza çoğunlukla oy verdik, birinci sırada çıkması lazım, aday olarak onu bekliyoruz denilmemeli. Böyle bir beklenti içerisine hiçbir aday adayı arkadaşımızın, hiçbir teşkilat mensubunun girmemesi lazım. Tek başına belirleyici bir kriter değil ama önemli bir kriter. Bunun yanı sıra birçok önemli kriter var. Genel Merkezimiz anket çalışması yapıyor. İstişare çalışmaları yürütülüyor. Teşkilatımızın görüşleri alınıyor. Milletvekillerinin görüşleri alınıyor. Bunun sonunda Genel Başkanımızın başkanlığındaki üç kurulun değerlendirmesiyle nihai karar verilmiş olacak. Adaylarımız önümüzdeki günlerde illerden başlamak üzere ilçe belediye başkan adaylıklarıyla tespit edilip açıklanmaya başlanacak” dedi.

BALIKESİR’DE

139 ADAY ADAYI

 

Balıkesir’den büyükşehir belediye ve ilçe belediyeleri için toplam 139 aday adaylığı başvurusunun yapıldığını dile getiren AK Parti MKYK Üyesi ve Temayül Yoklaması Komitesi Başkanı Mustafa Ataş, 20 ilçeden 2 bin 494 kişinin temayül yoklamasında oy kullanacağını vurguladı. Ataş, sözlerini şöyle sürdürdü: “ Balıkesir’de 2 bin 494 arkadaşımız bugün kanaat belirtmiş olacak. Şu ana kadar Balıkesir’de büyükşehir belediyesi ve 20 ilçe belediyesinde bize adaylık için müracaat eden 139 arkadaşımız aday adayı olarak müracaat etmiş durumda. Mevcut belediye başkanlarımızın müracaatlarını almadık. İl ve ilçe başkanlarımızın müracaatlarını almadık. Onların takdir hakkı Genel Merkezimize ait. Sadece belediye başkan adayı belirlenirken müracaat edenlerin içerisinde bir tercih yapılacak diye bir kural yok. Genel Merkezimiz müracaat etmeyen bir arkadaşımızı da aday yapabilir. Dolayısıyla burada görüş belirtecek arkadaşlarımız müracaat etmeyenlerden de öneride bulunabilirler” dedi.

 

 

MEVCUT BAŞKANLAR DA

TEMAYÜLE DAHİL

 

Mevcut görevde olan Büyükşehir Belediye Başkanı ve ilçe belediye başkanlarının da temayül kapsamında değerlendirmeye alınacağını vurgulayan AK Parti MKYK Üyesi ve Temayül Yoklaması Komitesi Başkanı Mustafa Ataş, “ Mevcut Büyükşehir Belediye Başkanı ve ilçe belediye başkanlarımız temayüle dahil. Biz onların müracaatlarını almadık çünkü Genel Merkezimiz böyle bir karar aldı. Adaylığı devam etse de etmese de burada görüşleri aldıktan sonra Genel Merkezimiz bunların kararını kendisi verecektir. Şu anda görev başında olan ilçe belediye başkanlarımız ve büyükşehir belediye başkanımız da bu değerlendirmenin içerisinde” dedi.Bu haberler ilginizi çekebilir!

Yoruma Kapalıdır..

Yukarı Geri Ana Sayfa