Bugünkü Haberler
Yeni Gazetem

“ASKERE GİDİYORUZ! MAHALLENİN GEÇLERİYİZ”

Başlıktaki sözlerle ellerinde malzemeleriyle esnafı, evleri, büroları dolaşarak para toplayanlardan artık herkes yaka silkiyor. Ne bu kardeşim? Her gün askere bunlar mı gidiyorlar? Kaç kez asker gidiyorlar. Yıllardır bir türlü gidemediler gittiler. Ofislerde çalışan bayan elemanlar bu kişilerden korkuyorlar. Esnaf müşterisinin yanında ayıp olmasın diye her seferinde para vermek zorunda kalıyor.

Topladıkları paralarla çalışmadan yaşayan, kafa çekip ertesi günü yine piyasaya çıkıp bir nevi dilenen bu asalaklara artık dur denilmelidir. Güvenlik görevlileri, zabıta ekipleri, vatandaşların ihbarlarını, yakınmalarını ciddiye almalı ve bunları etkisiz hale getirmelidirler. Yoksa, bunlar para vermeyenden zorla almaya yönelecek konumdalar. Ciddi bir arıza çıkmadan yetkililer askere gideceğiz ayaklarıyla etrafta dolaşıp para toplayanları men etmelidirler.

Sosyal  medyada, gazete sayfalarında, bir araya gelindiğinde yada para toplamaya geldiklerinde hep bu konular gündeme gelse de, şu ana kadar kayda değer bir eylem yok. Zabıtalar bunları görmüyorlar mı? Askere gidecek gençlerin hiçbirisinin mahallede ev ev gezerek para topladığına ben 60 yaşındayım şahit olmadım. Eş dost, arkadaş, akrabalar eğlence yapar, yemeğe çağırırlar yada asker  düğünü yapıp kim ne verecekse çaktırmadan askere gideceklerin cebine koyarlar.

Siz etrafınızda tanıdığınız askere gidecek gençlere para toplayanı gördünüz mü? Görmediyseniz, bu çakallara neden para veriyorsunuz? Ayıp olmasın, etrafta  dolaşmasınlar, başımıza dert olmasınlar diye veriyoruz. Diyorsunuz. Tamam da bunlara verdikçe yine isteyecekleri için vermeyerek bu işi bıraktırmalıyız. Sizler para verdiğiniz sürece onlar toplamaktan vaz geçmezler ki. Çünkü, çalışmak zor. Kolay yoldan para kazanmak varken neden çalışsınlar? Saygılarımla.


YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

Yukarı Geri Ana Sayfa