Yeni Gazetem
Bugünkü Haberler
Yeni Gazetem

RESMİ İLANLAR
PTT 1.LİG PUAN DURUMU
TAKIMLAR O G B M Av P
1- Hatayspor 11 6 3 2 16 21
2- Fatih Karagümrük 11 5 4 2 16 19
3- Cesar Grup Ümraniyespor 11 5 3 3 18 18
4- Balıkesirspor 11 5 3 3 14 18
5- Akhisarspor 11 5 3 3 13 18
6- BŞB.Erzurumspr 11 5 3 3 11 18
7- Keçiörengücü 11 4 6 1 9 18
8- Bursaspor 11 6 2 3 16 17
9- Ekol Göz Menemenspor 11 5 2 4 12 17
10- Altay 11 4 3 4 16 15
11- Adana Demirspor 11 2 6 3 13 12
12- İstanbulspor 11 2 6 3 17 12
13- Giresunspor 11 3 3 5 11 12
14- Boluspor 11 2 4 5 11 10
15- Osmanlıspor FK 11 4 1 6 14 10
16- Adanaspor 11 1 5 5 12 8
17- Altınordu 11 1 4 6 9 7
18- Eskişehirspor 11 3 1 7 16 1
Üst Lig Play Off Alt Lig
BALIKESİR ULUSLARARASI ARENADA
BALIKESİR ULUSLARARASI ARENADA
25 Temmuz 2019 21:35
Font1 Font2 Font3 Font4

UCLG-MEWA Eş Başkanlığına, Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Meclisi’ne seçilen Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, kadın, çocuk, aile, çevre, yerel kalkınma, insan haklarının korunması ve geliştirilmesi konusunda uluslararası düzeyde çalışmaların altına imza atarak Balıkesir’in adını dünyaya duyurmaya hazırlanıyor.

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı Eş Başkanı seçilen Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ile birlikte Balıkesir, dünyanın önde gelen yerel yönetim birliklerinden birinde üst düzey temsil yetkisi kazandı.

Karesi Belediye Başkanlığı döneminden bu yana Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Dünya Teşkilatı (UCLG) ve Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA) çatısı altında kadın, çocuk ve aile başta olmak üzere çevre, kırsal kalkınma ve bölgesel işbirlikleri kurulmasına yönelik uluslararası düzeyde çalışmalara imza atan Başkan Yücel Yılmaz, kadın ve aile ile ilgili çalışmaları Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kurulacak Kadın ve Aile Şube Müdürlüğü ile sürdürecek.

Yücel Yılmaz ayrıca başkan seçildiği Çevre Komitesi’nde ise yenilebilir enerji, iklim değişikliği, kentsel tarım alanları, sürdürülebilir atık yönetimi ve kirlilikle mücadele gibi şehirlerin geleceği açısından önem taşıyan çalışmalara Balıkesir adına imza atmaya hazırlanırken Türkiye’yi temsil etmek üzere seçildiği Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Meclisi’nde ise insan haklarının korunması ve geliştirilmesi, hukuk devleti ve demokrasi ilkelerine saygının sağlanması noktasında 47 ülkeden seçilen temsilcilerle birlikte çalışacak.

UCLG-MEWA’NIN EŞ BAŞKANI OLDU
Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, dünyanın en büyük yerel yönetim birliği olan Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA) Eş Başkanlığına seçildi. Ürdün’ün başkenti Amman’da yapılan kongrede Eş Başkanlığın yanı sıra UCLG-MEWA Çevre Komitesi Başkanlığı’na seçilen Yücel Yılmaz, Karesi Belediye Başkanlığı döneminde UCLG-MEWA Kalkınma İşbirliği ve Kent Diplomasisi Komitesi’nin başkanlığını yürütmüştü.

BİRLEŞMİŞ MİLLETLER İLE EŞ ZAMANLI ÇALIŞIYOR
Genel merkezi İspanya’nın Barselona kentinde bulunan, yerel yönetimleri uluslararası düzeyde etkin bir biçimde temsil etmeyi, uluslararası işbirlikleri oluşturmayı hedefleyen ve dünya çapında Afrika, İspanya, Endonezya, Rusya, Fas, Kazakistan, Ürdün, Almanya gibi yüzden fazla ülkede çok sayıda üyesi bulunan, Birleşmiş Milletler ile eş zamanlı çalışmalar yürüten UCLG ve UCLG-MEWA çatısı altında bölgesel işbirlikleriyle yerelde kalkınmayı hedefleyen Yücel Yılmaz, uluslararası arenada Balıkesir’in tanıtımını yapıyor, şehrin potansiyelini dünyaya aktarıyor, güçlü bir Balıkesir için uluslararası alanda diplomatik çalışmalara imza atıyor.

BALIKESİR, ULUSLARARASI ARENADA
Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Dünya Teşkilatı’nın dokuz bölge teşkilatından birisi olan UCLG-MEWA’nın Eş Başkanlığı’na seçilerek Balıkesir’e, dünyanın önde gelen yerel yönetim birliklerinden birinde üst düzey temsil imkanı sağlayan Yücel Yılmaz, ayrıca başkan olarak seçildiği Çevre Komitesi’nde ise yenilebilir enerji, iklim değişikliği, kentsel tarım alanları, sürdürülebilir atık yönetimi ve kirlilikle mücadele gibi şehirlerin geleceği açısından önem taşıyan çalışmalara Balıkesir adına imza atmaya hazırlanıyor.

KADIN VE AİLE İÇİN ÇALIŞACAK
‘Şehir, kadın ve aile güçlüyse güçlüdür” anlayışıyla çalışmalarına yön veren Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Karesi Belediye Başkanlığı döneminde UCLG-MEWA çatısı altında kadın ve kız çocuklarının güçlendirilmesine yönelik örnek projelerin altına imza attı. Kadınların sosyal, siyasi ve ekonomik hayatta daha fazla yer almaları, her türlü hizmete rahatlıkla erişebilmeleri noktasında projeler üreten Başkan Yücel Yılmaz, Balıkesir’i “kadın ve aile dostu bir kent” haline getirmeyi amaçlıyor.

KADIN VE AİLE ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ KURULUYOR
Büyükşehir Belediyesi olarak Balıkesir’i kadın ve aile dostu bir kent haline getirecek, kadını ön plana alan projeleri hayata geçirmeye hazırlanan Başkan Yücel Yılmaz, Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kadın haklarının korunması ve geliştirilmesi, aile kavramının güçlendirilmesine yönelik çalışmalar yapacak olan Kadın ve Aile Şube Müdürlüğü kuracak.

YILMAZ, AVRUPA KONSEYİ’NDE
Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, ayrıca Türkiye’yi temsil etmek üzere Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Meclisi’ne seçildi. İnsan haklarının korunması ve geliştirilmesi, hukuk devleti ve demokrasi ilkelerine saygının sağlanması amacıyla faaliyetlerini sürdüren Avrupa Konseyi bünyesinde bulunan Yerel ve Bölgesel Yönetimler Meclisi, Avrupa çapında 47 ülkeden 100 binin üzerinde yerel ve bölgesel yönetimlerin seçilmiş temsilcilerinin sorunlarını tartıştıkları, deneyimlerini paylaştıkları ve görüşlerini hükümetlere ifade edebilecekleri imkanları sağlıyor.Bu haberler ilginizi çekebilir!
YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

Yukarı Geri Ana Sayfa