Bugünkü Haberler
Yeni Gazetem

Balya belediyesinin dereye getirdiği büzleri sel götürecek

Doğanlar Mahallesine bağlı Değirmendere Mahallesinin içinden geçen dere yüzünden köylüler yıllardır sıkıntı çekmekteler. 3 ay önce dereye getirilen büzler köprü haline gelse, köylüler sıkıntıdan kurtulacaklar. Üstelik Balya’ya ulaşım kolaylaşacak. Aynı güzergah üzerinde Müstecep Deresi de var. Bu dereye de büzler getirilip konuldu ama hiçbir faaliyet yok. Havanın soğumaya başlamasıyla yağışlar da başlayacağından, mahalle sakinleri yağışlarla su debisi artan deredeki büzlerin selle aşağılara sürükleneceği ve köprü hayallerinin biteceği endişesi taşıyorlar.

Köprü yapılmayacaksa neden bu büzler getirildi? Üç aydır ne bekleniyor. Büzler dere yatağına konulup üzerine beton atılması gerekiyor. Kışın bu işleri yapmak zorlaşacağı için biran önce yapılmasını istiyoruz. Salih bey, köşenizde sorunumuzu ele alırsanız seviniriz. Çilemiz büyük. Yıllardır kimse sorunlarımıza el atmadı. Büzler gelince sevinmiştik. Aradan aylar geçtikçe üzülmeye başladık. Diyorlar.

Balya belediye başkanı eğer söz verdiyse ve büzleri de orya getirdiyse köprüyü de kısa sürede yapacaktır. Bakalım bekleyip vaziyeti gözlemleyerek gelişmeleri de sizlerle paylaşacağım. Bu arada, köylülerin de başkan ekibi gönderdiğinde traktörlerle köprü yapımı esnasında gereken malzemelerin taşınmasına yardımcı olmalarını ve her şeyi belediyeden beklememelerini de hatırlatayım.

Değirmendere Mahallesi Balya ilçesinde iki tane. Benim sözünü ettiğim mahalle Doğanlar’a bağlı olan Değirmendere, 15 hanelik küçük bir mezra. Lütfen değirmenleri ve dereleri karıştırmayalım. Bu arada iki köprü yapılacak. Birisi Çaloba Mgelen, diğeri ise Begüler Köyünden gelen dere.

Artık köylüler yeni adıyla mahalleliler de internete bağlanıyorlar. Sorunlarını sosyal medyada paylaşıyorlar. Yorum yapıp övgü ve eleştirilerde bulunuyorlar. Dolayısıyla da nerede ne olup bittiğini anında herkes dünyanın bir ucundan görebiliyor. Öyle ki, bazı yurtdışında yaşayan vatandaşlarımız evlerine taktırdıkları kamera sistemleriyle evlerini sürekli izliyorlar. Bu nedenle köylü ile şehirli arasında dijital açıdan artık fark yok. Saygılarımla.


YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

Yukarı Geri Ana Sayfa