Yeni Gazetem
Bugünkü Haberler
BEBEKLER ANNE SÜTÜ İÇİN YARIŞTI
10 Eylül 2019 16:30

 

 

Balıkesir İl Sağlık Müdürlüğü, anne sütünün teşvikine dikkat çekmek amacıyla ‘Bebek Emekleme Yarışması’ düzenledi.

İLK 6 AY SADECE ANNE SÜTÜ
Sağlık Bakanlığı tarafından 1991 yılından beri anne ve çocuk sağlığı hizmetleri kapsamında çocuk sağlığının korunması, hastalıkların azaltılması, ölümlerin önlenmesi amacıyla “Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı” yürütülüyor. Dünya Sağlık Örgütü tarafından da önerilen ve desteklenen bu programa göre; bebeklerin doğumdan hemen sonra emzirmeye başlatılması, ilk 6 ay sadece anne sütü verilmesi ve altıncı aydan sonra da uygun besinlerle beraber emzirmenin iki yaş ve ötesine kadar sürdürülmesi öngörülüyor.

TÜM BEBEKLERE HEDİYE
Balıkesir İl Sağlık Müdürlüğü tarafından; Çocuk, Ergen,  Kadın  ve Üreme Sağlığı Birimi çalışanları tarafından anne sütünün önemini vurgulamak amacıyla  İsmail Akçay Atletizm Pistinde “Bebek Emekleme Yarışması” düzenlendi. Anne sütünün ve emzirmenin özendirilmesi ve başarılı emzirme yöntemleri konusunda anneleri ve anne adaylarını bilgilendirmek amacıyla stant kuruldu. Düzenlenen Bebek Emekleme Yarışmasında tüm bebeklere hediye veren Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Uzm. Dr. Burcu Hekim, annelere “İlk 6 Ay Sadece Anne Sütü” verilmesinin önemini vurguladı.

 

 

Sosyal Ağlarda Paylaş :
BEBEKLER ANNE SÜTÜ İÇİN YARIŞTI BEBEKLER ANNE SÜTÜ İÇİN YARIŞTI BEBEKLER ANNE SÜTÜ İÇİN YARIŞTI BEBEKLER ANNE SÜTÜ İÇİN YARIŞTI
45 defa izlendi

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

Bu Videolar ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa