Yeni Gazetem
Bugünkü Haberler
Yeni Gazetem

CANİLER DUR DURAK BİLMİYORLAR!

Ülkemizde kadına karşı şiddet haberlerinin çıkmadığı gün yok. Her gün bir iki olay kamu oyunun gündeminde. Ekim 2019 ayında 36 kadın eşleri, eşki eşleri, arkadaşları yada sevgilileri tarafından öldürüldü. Bu rakamlar korkutucu. “Ya benim olursun; Yada kara toprağın.” Mantığıyla tapulu malı gibi kadına davranan, kadını bir insan olarak değil de; bir eşya gibi gören zihniyetin mahsullerini topluyoruz. Cezalar ne kadar artırılırsa artırılsın, eğitim sistemi değişmeden, ailelerde erkek çocuklara toleransla yaklaşma azalmadan bu tür vakalar sonlanmaz.

Ölen, yaralanan, darp edilerek sığınma evlerine sığınan kadın sayısı azalacağına artıyor. Kadına karşı şiddet kullananlar kadın tarafından dünyaya getirilip büyütülmediler mi? O halde neden bu olaylar yaşanıyor? Sinirlerine hakim olamamış, küfür etmiş de dayanamamış. İstemediği halde onu terk etmek ayrılmak istemiş. Başka bir erkekle ilişkisi varmış. Erkeğin başka bir kadınla ilişkisi olması, karısını aldatması, dövmesi, sövmesi normalmiş de, kadınınki anormalmiş. Erkeğin yaptığı elinin kınasıymış, kadının yaptığı yüz karasıymış. Bu safsatalar yüzünden hem şiddet artar, hem de caniler öldürmeye devam ederler.

Kadına, çocuğa karşı şiddet uygulayanları önce tımarhaneye kapatacaksın. Akıl hastası olup olmadıklarını anlamak için bir iki yıl orada  yatıktan sonra da eğer hastaysa tedavi edecek, değilse de cezasını çekmesi için hapishaneye göndereceksin. Kadına karşı şiddet uygulayanları toplumdan tecrit edeceksin. Kimse selam vermeyecek. Yüzüne bakmayacak. Anneler, babalar  çocuklarını yetiştirirken kadının da, erkeğin de eşit olduklarını, insan olduklarını onlara karşı şiddetin yanlış olduğunu günah olduğunu iyi  anlatacaklar. Her iki cinsin de birbirini sevmesi, sayması, kimsenin kimseye şiddet uygulamaması gerektiğinin üstünde duracaklar.

Karnından sıpayı, sırtından sopayı laflarını  kafamızdan sileceğiz. Kadın ile erkeğin birbirini tamamlayan bir elmanın yarısı olduklarını herkes beynine kazıyacak. Kadını dövenlerin normal insan olduğunu düşünmüyorum. Bu nedenle şiddete eğilimli erkekler olayların başında derhal tedavi olmalıdır. Kadına karşı şiddet uygulayan, anasına, babasına, büyüğüne, küçüğüne, şiddet uyguladığı gibi; her türlü mahlukata da şiddet uygular. Kadına uzanan eller kırılsın. Demekle şiddet azalmaz. O ellerin harekete geçmemesi için ne tür önlemler alınması gerekiyorsa onları ivedi almak sorunu çözer. Demedi demeyin. Saygılarımla.


YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

Yukarı Geri Ana Sayfa