Bugünkü Haberler
GAZİLERİN GURUR GÜNÜ
19 Eylül 2019 17:33

19 Eylül Gaziler Günü Balıkesir’de çeşitli etkinlikler ile kutlandı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Mustafa Kemal Atatürk’e Gazilik unvanı ile Mareşal rütbesinin yıl dönümü ve 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla Atatürk Anıtı’nda tören düzenlendi.

Anıttaki törende Vali Ersin Yazıcı, Garnizon Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Kemal Turan, Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği Balıkesir Şube Başkanı Hulusi Karakuz çelenk sundu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından günün anlam ve önemine dair konuşma yapan Türkiye Muharip Gaziler Derneği Balıkesir Şube Başkanı Hulusi Karakuz, gazilere seslenerek “Sizler en büyük gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yaşayan birer temsilcisiniz. Sizler şehitlerimizle birlikte Cumhuriyetimizin teminatı ve temel taşlarısınız” dedi.

 

15 TEMMUZ VURGUSU; ‘SU UYUR DÜŞMAN UYUMAZ”

Konuşmasında 15 Temmuz vurgusu yapan Karakuz, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ülkemiz bugün dün olduğundan daha fazla iç ve dış hain odakların yoğunlaşan tehdidi altındadır. 15 Temmuz’da Türk Silahlı Kuvvetlerine yuvalanan millet ve cumhuriyet düşmanı hainler darbe teşebbüsünde bulunmuşlardır. Bu teşebbüs gerçek vatansever askerlerimizin, emniyet teşkilatımızın ve asil milletimizin kahraman evlatları tarafından önlenmiştir.  İç ve dış terör örgütü vatan hainleri aynı amaca hizmet etmektedirler. Bu hainlerin hedefi ülkemizde karışıklık çıkarmak, Türk ordusunu yıpratmak, Türkiye Cumhuriyetini bölünmüş zayıf bir ülke haline getirmek ve dolayısıyla küresel emperyalist güçlerin menfaatleri doğrultusunda Sevr’in gerçekleşmesini sağlamak. Bilinmelidir ki su uyu düşman uyumaz.  Tüm bunlara karşın Türk milleti hüviyeti ve bağımsızlığı söz konusu olunca daha sıkı kenetlenmesini bilmiştir. Türk milleti azmi, iradesi ve kudreti ile bu hainlere her zaman diş çöktürmüş ve hüsrana uğratmıştır. İnanıyoruz ki kan dökülerek vatan olan bu topraklar bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada Türk milleti tarafından en kutsal emanet olarak korunacaktır.

Atatürk, şehit ve gazilere verilmesi gereken önemi şu sözleri ile ortaya koymaktadır ’Türk devletine altın sayfalar yazdıran gazilerimiz ile şehitlerimizin hatıralarını yüceltmek onlara olan minnet ve şükran duygularımızı ifade etmek bir görevdir’. Türkiye Muharip Gaziler Derneği adına ebedi Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşlarını ve tüm şehitlerimizi aramızdan ayrılan gazilerimizi saygıyla anar, hayatta olan gazilerimize sağlık ve mutluluklar dilerim.”

19 Eylül Gaziler Gününün kutlandığı Anıttaki törene; Vali Ersin Yazıcı, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Kemal Turan, Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, Cumhuriyet Başsavcısı Alpaslan Kaplan, İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, CHP İl Başkanı Serkan Sarı, İYİ Parti İl Başkanı Nedim Tuna, kaymakamlar, askeri ve mülki erkan ile gaziler ve yakınları katıldı.

 

 

Sosyal Ağlarda Paylaş :
GAZİLERİN GURUR GÜNÜ GAZİLERİN GURUR GÜNÜ GAZİLERİN GURUR GÜNÜ GAZİLERİN GURUR GÜNÜ
13 defa izlendi

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

Bu Videolar ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa