Yeni Gazetem
Bugünkü Haberler
Yeni Gazetem

GIDA TERÖRÜ

Gıdalarımız sağlıksız üretilirken, bu gıdalardan rahatsız olanların hastalanmaları, hatta ölmeleri bir tür terör eylemidir. Dolayısıyla da bütün kurumların, vatandaşların gıda konusunda hassas olmaları, denetimin artırılması ve toplumun sağlıklı gıda tüketmesi sağlanmalıdır. Yasak olan tarım ilaçlarının kullanılması önlenmeli, sınırlardan ülkemize kaçak yollarla  canlı hayvan, hayvanlarda kullanılan hormon ilaçları ile her türlü materyalin girişi engellenmelidir.

Tohum konusunda 2006 yılında çıkarılan yasa gözden geçirilerek; yabancı tohum şirketlerinin ülkemizde tekelleşmesinin önüne geçilerek, atalarımızın, dedelerimizin tohumlarına dönüş yapılarak organik üretime en kısa sürede geçilmelidir. Aksi halde yediğimiz, içtiğimiz gıda ürünleri bizi ya öldürecek, yada süründürecek. Kanuna, nizama, düzene, hijyene uymadan merdiven altında üretim yapanların tespiti ve etkisiz hale getirilmesi vatandaş devlet işbirliği ile mümkündür.

Domuz eti haram mı? Birader, bakanlık denetimlerinde saygın, seçkin, tanınmış bilinen lokantalarda domuz eti kullanıldığı ilan ediliyor. Hani haramdı? Haram değilse o zaman açık açık kim kullanıyorsa bilelim de yiyeceksek yeriz, yemeyeceksek yemeyiz. Hile yaparak, vatandaşı kandırarak para kazanmaya utanmıyorlar. Ayıp günah desen kimin umurunda.. Niçin at eti, eşek eti, domuz eti kullanıyorsunuz? Diye sorsanız, dana eti kuzu eti çok pahalı, ürettiğimiz yiyecekleri ucuza satıyoruz. Domuz eti ucuza geldiği için katıyoruz diyecekler mi?

Tarımımız gittikçe ölüyor. Topraklarımız tarım ilaçları ve gübrelerle ithal tohumlar yüzünden kanser oldular. Patlıcan ektiğiniz tarlaya 7 yıl sonra patlıcan ekmek mecburiyetinde kalıyorsunuz. Çünkü, toprak vermiyor. Patates üretimi Kapadokya bölgesinde azaldı. Niçin kullanılan tohum toprağı öldürdüğünden. Domatesten tutun da aklınıza gelen her türlü tahıl, meyve ve sebzede kullanılan ilaçları üretenlerle tohumları üreten şirketler aynı.

Adam sana tohum veriyor, o tohumun zararlılardan korunması için gerekli ilacı da veriyor. Tohumu kendi kendimize çoğaltıp takas sistemiyle vatandaşlar birbirine dağıtarak bu tekelleşmeden kurtulabiliriz. Eğer yediğimiz gıdaların zararlı etkilerinden kurtulamazsak, sonumuz felaket. Demedi demeyin. Herkese hayırlı cumalar. Saygılarımla.


YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

Yukarı Geri Ana Sayfa