Yeni Gazetem
Bugünkü Haberler
Yeni Gazetem

SALİH BEY ARTIK YAZMAYACAK MISINIZ?

Sevgili okurlarım 24 Yıl aralıksız her gün köşe yazdığım Yeni Haber gazetesi yayın hayatını aniden sonlandırınca, okurlarım: “Bundan sonra nerede yazacaksın? Artık yazmayacak mısın?” şeklinde telefonla, maille, bizzat karşılaştığımızda sormaya devam ettiler. Her ne kadar sosyal medyada gündeme dair konularda görüşlerimi, eleştirilerimi ve önerilerimi sürekli paylaşmaktaysam da; okurların köşe yazılarından aldıkları hazzı sosyal medya hesabındaki paylaşımlarımdan almadıklarını da belirtmem gerekiyor.

Birçok sitede ya da yazılı basında farklı konularla ilgili zaman zaman yazılarım çıkmakta. Ancak, sürekli her gün bilakis yıllardır beni okuyanların da taleplerini göz önüne alarak bugünden itibaren Yeni Gazetem’de yazmaya başlıyorum. Birçoğunuz beni tanıyorsunuzdur. Tanımayanlar için de kısaca kendimi tanıtarak ilk güne merhaba demek istiyorum.

Gönen ilçemiz Çallıca (Gerdeme) mahallesinde doğdum. Doğuştan görme engelliyim. Evli ve iki çocuk sahibiyim. 35 yıllık memuriyet yaşamı sonrası Balıkesir merkezde 4 yıldır avukatlık yapmaktayım. 25 yıldır Türkiye Görme Engelliler Derneği Balıkesir Şubesi başkanlığı ve 18 yıldır da Balıkesir Görme Engelliler Spor Kulübü başkanlığını yapmaktayım. Eleştirilerimi, önerilerimi ve haksızlık karşısında tepkimi göstermekten hiç çekinmedim. Doğru bildiğimi aktarırken, bilmediklerimi de araştırıp; hatalarımı fark ettiğimde düzeltmeden de çekinmedim.

Köşe  yazılarımı 7’den 70’e herkesin anlayacağı  biçimde yazmaya, emir, talimat, ima sair unsurların etkisinde kalmadan  bağımsız olarak yazmaya özen gösterdim ve göstermeye de devam edeceğim.

Yalakalığı, yağdancılığı, eyyamcılığı sevmem. Yanlışı da, doğruyu da kendi anlayışıma göre yorumlayıp sizlerle paylaşacağımı, yazılarımda küfür, hakaret, aşağılayıcı suç sayılan üsluptan kaçınırken, taşı gediğine oturtmaktan da geri kalmayacağımı geçmiş yazılarımı okuyanlarınız bilirler. Bu bağlamda, görüşlerinizi, her türlü eleştiri ve önerilerinizi bana iletmenizi, hakaret içeren, suç olarak yasalarda sayılmış kişilik haklarıma saldırı maiyetinde yorum ve yazılarla ilgili de gereken her türlü yasal hakkımı kullanacağımın da bilinmesini istiyorum.

Saygılarımla.


YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

Yukarı Geri Ana Sayfa