Yeni Gazetem
Bugünkü Haberler
Yeni Gazetem

RESMİ İLANLAR
PTT 1.LİG PUAN DURUMU
TAKIMLAR O G B M Av P
Üst Lig Play Off Alt Lig
SINDIRGI’DA USTALIK DÖNEMİ BAŞLADI
SINDIRGI’DA USTALIK DÖNEMİ BAŞLADI
11 Nisan 2019 22:58
Font1 Font2 Font3 Font4

31 Mart yerel seçimlerinde 12746 oyla Sındırgı Belediye Başkanlığına yeniden seçilen Cumhur İttifakının adayı Ekrem Yavaş mazbatasını alarak üçüncü dönemine başladı.

 

Başarılı bir seçim kampanyası sürdüren ve vatandaşların gözünde proje adamı olarak yer eden başkan Yavaş ustalık dönemini başlattı. . Başkan Yavaş belediye başkanları içerisinde Balıkesir’in en eski siyasetçilerinden olma unvanına da sahip. 2004 yılından bu yana AK Parti’nin Sındırgı’daki adayının her seçimde Ekrem Yavaş olması güven, tecrübe ve başarının göstergesi olarak değerlendiriliyor. 2004-2009 yılları arasını çıraklık, 2014-2019 yılları arasını kalfalık dönemi olarak nitelendiren Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş ilçe seçim kurulundan mazbatasını aldıktan sonra, dualar eşliğinde göreve başladı Başkan Yavaş’ı belediye binası önünde belediye personeli ve vatandaşlar büyük bir coşkuyla karşıladı. Yeni dönem dualar eşliğinde, kurban kesilerek başladı.

“GÜÇLÜ MECLİS, GÜÇLÜ SINDIRGI”
Sındırgı Belediye başkanı Ekrem Yavaş’ın beş yıl boyunca birlikte görev yapacağı meclis üyeleri de mazbatalarını aldı. Seçim sonuçlarına göre Sındırgı Belediye meclisinde Cumhur İttifakının adayı AK Partili 9, Millet İttifakının adayı CHP’li 6 meclis üyesi bulunuyor. Meclis çoğunluğunun Cumhur ittifakında olması işlerin daha hızlı ilerleyeceğinin kanıtı olarak nitelendiriliyor. Yeni dönemin ilk meclis toplantısı da tam katılım ile belediye meclis salonunda gerçekleşti. İlk mecliste Sındırgı menfaatine olan her şeyde birlik olunacağı mesajı verildi. Başkan Yavaş meclis üyelerini tebrik ederek, yeni dönemin hayırlı olmasını diledi. Encümen ve komisyonların seçimi ile toplantı neticelendirildi.

“İLK TOPLANTI MUHTARLARLA”
Yeni dönemin ilk toplantısı mahalle muhtarları ile gerçekleştirildi. 74 Mahalle muhtarının katılımı ile gerçekleşen toplantıya İlçe kaymakamı Zafer Oktay, belediye başkanı Ekrem Yavaş ve meclis üyeleri eşlik etti. 74 muhtar bulunan Sındırgı ilçesinde 22 muhtar yeni dönemde de devam ederken 52 muhtar da ilk defa göreve geldi. Başkan Yavaş geçmiş dönemlerde olduğu gibi muhtarlarla uyum içerisinde çalışarak Sındırgı’yı güzelleştirmeye devam edeceklerini kaydetti.

BAŞKAN YAVAŞ: “SINDIRGI AŞKI KAZANDI”
“Sındırgı Bizim İçin Bir Aşk Hikâyesi “ sloganıyla yola çıkan ve Sındırgı’ya altın çağını yaşatan, hizmetleriyle vatandaşların gönlünde yer eden başkan Yavaş “ Her türlü engellemelere, oyunlara rağmen Sındırgı teveccühünü bizlerden yana, hizmetten yana kullandı. Gücümüze, güç katan Sındırgı halkına, seçim süreci boyunca bizleri yalnız bırakmayan AK Parti Genel Başkan yardımcımız, hemşerimiz Hamza Dağ’a, Balıkesir AK Parti milletvekillerimize, AK Parti İl Başkanımız Ahmet Sağlam, MHP İl Başkanımız Orhan Dereli’ ye, Cumhur İttifakının birlikteliğini en güçlü şekilde hissettiren AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanlarıma, yönetimlerine, kadın kollarına, gençlik kollarına sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Seçim boyunca ne söz verdiysek hepsinin arkasındayız. Hiç bir şey dün olduğu gibi bugün de kağıt üzerinde kalmayacak. Bugün itibariyle parti rozetimizi çıkartıyor, yeniden tüm Sındırgı’nın belediye başkanı oluyoruz. Biz her kesimden insanıyla biriz, beraberiz, birlikte daha güçlüyüz. Gelişen ve büyüyen Sındırgı’yı birlikte inşa etmeye devam edeceğiz. Sındırgı’da istihdamın arttığı, doğan evladını doyuran bir şehir konumuna geçtiğimiz bir dönem olacak. Bunun için de ilk projemiz Jeotermal Sebze ve Meyve kurutma tesisi için çalışmalarımızı başlattık. Bizim işimiz hizmet, sevdamız Sındırgı. Seçim döneminde istemeden de olsa kırdığımız incittiğimiz kim varsa af ola. Bütün adaylarla bir araya geleceğiz, ilçemiz için onların da fikirlerini değerlendireceğiz” diye konuştu

“BÜYÜKŞEHİR İLE DAHA BAŞKA”

Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş yaptığı her mitingde, her toplantıda Sındırgı’nın büyükşehire, devlet yatırımlarına ihtiyacı olduğunu vurgulamıştı. Balıkesir’de Cumhur İttifakının adayı Yücel Yılmaz’ın da Büyükşehir belediye başkanlığına seçilmesi ilçe de büyük sevinç yarattı. Başkan Yavaş “ Sındırgı artık Büyükşehir’le daha güçlü. Yücel başkanım da bizler gibi proje adamı. Bizler geçtiğimiz hizmet dönemlerinde de yatırımlarımızın birçoğunu Büyükşehir ve devlet imkânlarıyla gerçekleştirdik. Şimdi de aynı hızla devam edeceğiz. Birlikte gerçekleştireceğimiz, ilçemizin çehresini değiştirecek birçok proje bizi bekliyor. Büyükşehir olmasaydı bir yanımız eksik kalırdı. Ama Balıkesir halkı, Sındırgı halkı devletin, hizmetin ve bekanın yanında olduğunu gösterdi. Sındırgı’mızı hep birlikte şahlandıracağız“ dedi.

“DÜN OLDUĞU GİBİ BUGÜN DE BİRLİKTE YÖNETECEĞİZ”

Mahalle muhtarları kamu kurum ve kuruluşlarının mahallelerde vatandaşlarla buluşmasını sağlayan elçilerdir. Sındırgı Belediyesi 2014-2019 döneminde muhtarlarla işbirliği ve uyum içerisinde çalışmalarını sürdürerek, talepler doğrultusunda hizmetlerini gerçekleştirmişti. Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş “ İlçemizi Dün Olduğu Gibi, Bugün de Birlikte Yöneteceğiz. 31 Mart yerel seçimleriyle birlikte göreve gelen muhtarlarımıza başarılar diliyorum. Birlikte nice güzel işlere imza atacağımızdan, bütün vatandaşlarımızın mutluluğu için çalışacağımızdan hiç şüphem yok. Sındırgı hepimizin. Amacımız en ücra köşede yaşayan vatandaşımıza bile hizmet götürebilmek. Kendimiz anlatmaya gerek yok. Sındırgı bizim bu memlekete sevdamızı, hizmetlerimizi biliyor. Bu durumda hiç eksilmiyor. Her geçen gün artarak devam ediyor“ açıklamasında bulundu.Bu haberler ilginizi çekebilir!
YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

Yukarı Geri Ana Sayfa