Yeni Gazetem
Bugünkü Haberler
Yeni Gazetem

RESMİ İLANLAR
PTT 1.LİG PUAN DURUMU
TAKIMLAR O G B M Av P
Üst Lig Play Off Alt Lig
“UZATMANIN ANLAMI YOK, KABULLENMEK LAZIM”
“UZATMANIN ANLAMI YOK, KABULLENMEK LAZIM”
4 Nisan 2019 22:57
Font1 Font2 Font3 Font4

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, geride kalan seçimin ardından rakibi İsmail Ok’un partisiyle beraber yaptığı ısrarlı itirazları değerlendirdi. Yılmaz, “Seçimde sphekülasyon uyandıracak hiçbir konu yok. Bunu uzatmanın bir anlamı yok, halka saygısızlıktır.  Yüzde 60 iddiasıyla çıkıp kaybetmek ve hazmetmek zor” dedi.

“İSMAİL BEYİ VEKİL OLARAK ÇOK SEVİYORUZ”
Sandıklarla ilgili itirazlarının olmadığına dikkat çeken Başkan Yılmaz “Bizim itirazımız ilçelerdeki oylarla ilgili. Mesela Dursunbey, Kepsut’ta geçersiz oy fazla. Buralardaki geçersiz oyları, Edremit’teki Bandırma’daki geçersiz oyların tekrar değerlendirilmesiyle ilgili İYİ Partinin Büyükşehir adayının talebi var. Bununla ilgili oranları tekrar değiştirebileceğine inandıkları yerlerde inceleme talebi kabul edildi. Diğer yerlerde ise bunlar reddedildi. Bununla ilgili YSK muhtemelen yarın mazbatayı verip vermeme konusunu da istişare edecekler. Ben şuna üzülürüm. Her partinin müşahiti her sandıkta var. YSK’da bu yayınlanıyor. CHP’li, İYİ Paritli, HDP’li kim varsa gitsin baksın. Eğer kendi sandıklarındaki ıslak imzalı kâğıtla orada yazan arasında fark varsa itirazını sandık bazlı versin. O nedenden dolayı kamuoyunda seçimde spekülasyon uyandıracak hiçbir konu yok. Bunu uzatmanın bir anlamı yok. Bu halka saygısızlıktır, kabullenmek lazım ama zor. Yüzde 60 iddiayla çıkıp kaybetmek ve hazmetmek zor. Biz İsmail Beyi vekil olarak çok seviyoruz. Çok da destek olacağına inanıyoruz” dedi.

“‘ÇİÇEK YOLLAMAK YERİNE BALIKESİRSPOR’A BAĞIŞ YAPIN”
Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen ve mazbatasını almaya hazırlanan Yücel Yılmaz seçim sonrası Türkiye’nin her yerinden tebrik telefonları aldığını ifade ederek “Çiçek çok güzel bir şey ama bunun faydalı olmasını istiyorum. Herkesin çiçekle ilgili bağışlarını Balıkesirspor’a yapmalarını istiyorum ve tüm Balıkesir’i bir kampanyaya davet ediyorum. Balıkesirspor şehrin takımı. Bütün esnafımızdan, memurlarımızdan, öğrencilerimizden Balıkesirspor’a kendi bütçeleri nispetinde yardımcı olmalarını istiyorum” dedi.

 ***
TEBRİK TELEFONLARI SUSMUYOR

Alparslan Türkeş’i anma törenlerine katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz gazetecilerle sohbeti esnasında yaptığı açıklamada, yaşanan seçim maratonunun ardından hayatın normale dönmediğini belirterek, “Türkiye’nin her yerinden tebrik mesajları, telefonları geliyor. Ben tüm kamuoyundan özür diliyorum. Hem birebir karşınızdakine de saygı duymanız lazım, arayana dönmeniz ama insani bir süreç yaşanmıyor. Çünkü telefonlar konuşurken 7 kişi daha arıyor. Dönemediğim için kızan da oluyor. Ama gönlünü bu işe vermiş, tebrik etmek isteyen insan sayısı fazla” dedi.Bu haberler ilginizi çekebilir!
YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

Yukarı Geri Ana Sayfa