Yeni Gazetem
Bugünkü Haberler
Yeni Gazetem

RESMİ İLANLAR
PTT 1.LİG PUAN DURUMU
TAKIMLAR O G B M Av P
Üst Lig Play Off Alt Lig
VE MÜHÜR YÜCEL YILMAZ’DA
VE MÜHÜR YÜCEL YILMAZ’DA
8 Nisan 2019 21:50
Font1 Font2 Font3 Font4

Balıkesir’de 31 Mart yerel seçimlerini kazanan Cumhur İttifakı’nın AK Parti Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Yücel Yılmaz, dün mazbatasını aldıktan sonra Büyükşehir Belediyesine geçerek Başkanlık mührüyle beraber makamı devralarak görevine başladı.

ÖNCE KARESİ’Yİ DEVRETTİ
Büyükşehir belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Öğretmen Evi’nde düzenlenen törende önce mazbatasını aldı. Altıeylül Belediye Başkanı Hasan avcı ve Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan ve meclis üyelerinin mazbatalarını teslim aldıkları törenin ardından Karesi Belediyesi’ne geçen Yücel Yılmaz, kurucu belediye başkanlığını yaptığı ve 5 yıl boyunca başarıyla yönettiği Karesi Belediye Başkanlığı görevini yeni başkan Dinçer Orkan’a devretti. Yılmaz burada yaptığı konuşmada, “5 yıl onurlu, gururla yaptığım Karesi Belediye Başkanlığını Dinçer Orkan başkanıma bırakırken gururluyum. Buradan ayrılırken Karesi Belediyemizi emin ellere teslim etmenin mutluluğunu yaşıyorum. Kendisine 5 yıllık görev süresi içinde başarılar diliyorum. Karesi Belediyesi kurucu belediye başkanlığı ve 5 yıllık hizmet süresinden sonar ben de büyükşehir belediyesine geçerken gözüm arkada kalmadan kendisine ve mesai arkadaşlarına başarılar diliyorum. Biriz, beraberiz, hep birlikte Balıkesir’e hizmet edeceğiz inşallah” dedi.

YÜCEL YILMAZ: “ROZETLERİMİZİ ÇIKARIYORUZ”
Yücel yılmaz, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı’yı da makamında ziyaret ederek tekrar seçildiği başkanlığının hayırlı uğurlu olmasını diledi. Bugünden itibaren parti rozetlerini çıkarıp hep beraber topluma hizmet etmenin gururunu yaşayacaklarını vurgulayan Yücel Yılmaz, “Hasan başkanımız tekrar aynı göreve yüksek oranda kazanarak tekrar seçildi. Kendisine başarılar diliyoruz. Dinçer başkanımızla beraber el ele verip şehir merkezinde gerekli tüm çalışmaları vatandaşımızla beraber katılımcı belediyecilik, sosyal belediyecilik, kültürel belediyecilik, hizmet belediyeciliği, çevre dostu belediyecilik, tüm hassasiyetlere dikkat ederek, toplumumuzu kucaklayarak ve rozetlerimizi çıkararak hizmet etmenin gururunu hep beraber yaşayacağız” dedi.

KAFAOĞLU: “YÜCEL YILMAZ KARDEŞİME GÜVENİYORUM”
İlçe belediyelerinin ardından milletvekilleri, Cumhur İttifakını paydaşı parti teşkilatları, meclis üyeleriyle beraber Büyükşehir Belediyesine geçen Yücel Yılmaz, Karesi Toplantı Salonu’nda düzenlenen devir teslim törenine katıldı. Burada kısa bir konuşma yapan Zekai Kafaoğlu, “Bugün tarihi bir gün. Gönül rahatlığıyla görevim sona eriyor. Bayrağı yere düşürmeden Yücel Yılmaz kardeşime teslim etmenin onurunu ve gururunu yaşıyorum.  Balıkesir’i 2023 vizyonuna taşıyacağına adım gibi eminim” dedi.

BAŞKAN YILMAZ: “GECE GÜNDÜZ ÇALIŞACAĞIMIZA SÖZ VERİYORUM”
Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, geçmişte görev yapan tüm belediye başkanları ile görevi devraldığı Zekai Kafaoğlu’na teşekkür etti.  Gece gündüz demeden çalışacaklarını belirten Başkan Yılmaz, “Balıkesir 1.200 bin kişinin yaşadığı 20 ilçesinin olduğu Türkiye’nin gözde illerinden bir tanesi. Bu kutsal ve manevi görevi seçimle vatandaşlarımız bize verdi. Adaletli bir şekilde hiçbir vatandaşımızı ötekileştirmeden hep beraber şehrimizin ihtiyaçları öncelikli olmak üzere 5 yıllığına vekâletimizi almış bulunuyoruz. Bu kutsal görevi yapmanın onurunu ve gururunu bize güvenen hiç kimseyi mahcup etmeden yapmak üzere tüm arkadaşlarımıza gece gündüz çalışacağımıza buradan tüm basının huzurunda söz veriyorum” dedi.

YILMAZ: “20 BELEDİYE BAŞKANIMIZLA BERABER STARTI VERİYORUZ”
Konuşmaların ardından yapılan duayla beraber Büyükşehir Belediye Başkanlığı mührünü teslim alan Yücel Yılmaz, katılan herkese teşekkür etti. Bir değerlendirme konuşması yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz, nasıl bir yönetim sürece olacağını anlattı. Yılmaz, “Cumhurbaşkanımız zaten manifestoda söyledi; Mimariyle ilgili, çevreyle ve şeffaflıkla ilgili vurgulara önem vererek üzerine basmıştır. Büyükşehir Belediyesini daha şeffaf bir şekilde katılımcı belediyecilik dediğimiz tüm şehrimize STK’lar, kanaat önderleri,  düşünenleri siyasi partileriyle istişare ederek yöneteceğiz. Balıkesir 18 bin kilometrekare ( Kocaeli’nin altı, İstanbul’un üç katı büyüklükte) yüzölçümüne sahip büyük bir il. 960’ın üzerinde kırsal mahallemiz var. Bu kırsal mahallelerimiz üretken Türkiye ekonomisine katkı sağlayan mahallelerimiz. Biz planlarımızı yaptık, sokak sokak, mahalle mahalle 20 ilçemizi çalıştık. Birinci hedefimiz, Balıkesir’imizin 5 yıllık kaderini belirleyecek bir seçim yapıldı ve biz 10 yıldızlı projelerimizle yola çıktık. Bunları hayata geçirmek için bütün meclis üyelerimizle, belediye başkanlarımızla el birliği yapıp şehrimizin önceliklerini hayata geçirmek. İkinci olarak yapacağımız bütçelerimizi değerlendirmek. Tüm süreçleri gözden geçirdikten sonra bütçemiz, insan kaynağımız ve projelerimiz işbirliği içerisinde 20 belediye başkanımızla beraber startı veriyoruz” dedi.


MAKAMA GAZETECİLER OTURTTU
Heyecanın ve coşkunun dorukta olduğu Büyükşehir Belediyesi’ndeki devir teslim töreni tamamlandıktan sonra eski ve yeni başkanlar beraberinde milletvekilleriyle makam odasına geçti.  Konuk bölümünde oturan başkanlar çay içip sohbet ederken, en başından beri makam koltuğuna geçmesi beklenen Yücel Yılmaz bu anı bekleyen gazetecilerin uyarısı ve ricası üzerine makam koltuğuna geçerek fotoğraf verdi. Basın mensupları da Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’a hayırlı olsun dileğinde bulunarak kutladı.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ 15 NİSAN PAZARTESİ
Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Büyükşehir Belediye Meclisi’nin ilk toplantısını dünden itibaren işleyen 5 gün sonrasında yapacağını, hafta sonuna denk geldiği için Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 15 nisan 2019 Pazartesi günü toplanacağını söyledi. İlçe belediyeleri ise meclis toplantılarını dün itibariyle işleyen 3 iş günü takvimine göre bu hafta sonu gerçekleştirecekler.Bu haberler ilginizi çekebilir!
YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

Yukarı Geri Ana Sayfa