Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

101 YETİŞKİN 58 YAVRU SOKAK HAYVANI SAHİPLENDİRİLDİ !

Burhaniye’deki Alida Nedim Erarslan Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde bu yıl 101 yetişkin 58 yavru sokak hayvanı sahiplendirildi.

Burhaniye’deki Alida Nedim Erarslan

Burhaniye Belediyesi Alida Nedim Erarslan Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde yıl boyunca 101 yetişkin, 58 yavru sokak hayvanı sahiplendirildi. Merkezde tedavisi, aşıları ve kısırlaştırma işlemi yapılan ancak sahiplendirilemeyen sokak hayvanları ise 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu uyarınca alındığı ortama bırakılmak zorunda kalınıyor. Bin 280 metrekare alana kapalı alana sahip olan merkezde ameliyathane, muayene ve bakım odaları yer alırken Burhaniye Belediyesi’ne bağlı olan bakımevinde sokak hayvanlarının tedavisi, kısırlaştırılması, bakımı, küpe uygulaması ve aşılaması da yapılıyor.

“ÇALIŞMALARIMIZI TİTİZLİKLE SÜRDÜRÜYORUZ”

Burhaniye Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Barış Hakan tarafından yapılan açıklamada, “İlçemizde bulunan Alida Nedim Erarslan Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi, Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi veteriner hekim ve alanında uzman personelleriyle hayvanlara yönelik bakım ve sahiplendirme çalışmalarımızı titizlikle sürdürüyoruz. Bunun yanı sıra hafta içi saat 14.00 ile 16.00 saatleri arasında merkezimizi ziyaret eden vatandaşlarımız, talep ettikleri takdirde, can dostlarımızı sahiplenme imkanı buluyor. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonraki süreçte de doğaya ve hayvanlara olan hassasiyetimizi ortaya koymaya devam ediyor, siz değerli hayvan dostlarını sıcak bir yuva temennisiyle sahiplenmeye davet ediyoruz” ifadeleri kullanıldı. HAVVA ERTÜRK