Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Akçaabat Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu inşaatı hızla yükseliyor

TRABZON’UN AKÇAABAT İLÇESİNDE AKÇAABAT BELEDİYESİ TARAFINDAN YAYLACIK SAHİLİNDE YAPILAN YARI OLİMPİK KAPALI YÜZME HAVUZU İNŞAATI, ŞEKİLLENİYOR.

TRABZON'UN AKÇAABAT İLÇESİNDE AKÇAABAT

Trabzon’un Akçaabat ilçesinde Akçaabat Belediyesi tarafından Yaylacık sahilinde yapılan Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu inşaatı şekilleniyor.

Akçaabat’a yapılması planlanan Spor Kompleksi’nin sadece bir kısmını oluşturan Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu, Akçaabat’ta spor yapma imkanlarını artıracak ve gençleri su sporlarına teşvik edecek. Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu inşaatının kısa zamanda tamamlanarak hizmete açılacağını belirtti.

Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu ile ilgili konuşan Başkan Ekim, “Yaylacık Mahallesi sahil kısmında söz verdiğimiz projelerden Akçaabat Spor Kompleksi Projemizin ilk adımı olan Akçaabat Yarı Olimpik Yüzme Havuzu Projemiz için kollarımızı sıvadık. Yarı Olimpik Yüzme Havuzu Projemiz tamamlandığında uluslararası müsabakalara ve organizasyonlara ev sahipliği edebileceğiz. Akçaabat’ımızı çok yönlü bir Spor Kompleksine kavuşturma hedefindeyiz. Akçaabat Spor Kompleksi’miz Yarı Olimpik Yüzme Havuzu haricinde Gençlik Merkezi ve spor salonundan oluşuyor. Ulusal ve uluslararası düzeyde bir marka olan Akçaabat’ımızı her geçen gün daha ileriye taşıma gayretindeyiz. İmza attığımız projelerimizin tamamını gelecek nesilleri düşünerek hayata geçiriyor, sürdürülebilir olmasına dikkat ediyoruz. Akçaabat’ımızı kalkındıracak, değerine değer katacak işler yapmaya devam edeceğiz. Biz, Akçaabat’ımıza ve Akçaabatlılarımıza söz verdik, yaptık; yapmaya devam ediyoruz” dedi.

Akçaabat Yarı Olimpik Yüzme Havuzu, 260 seyirci kapasitesine sahip, 3 katlı olarak ve toplamda 3 bin 810 metre kare alana planlandı. Yüzme havuzu binası 2 bodrum ve zemin kat olmak üzere 3 kattan oluşuyor.