Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Aydın’da jandarma bilgiyle donanıyor

AYDIN (İHA) – AYDIN İL JANDARMA KOMUTANLIĞI KOORDİNESİNDE İL GENELİNDEKİ JANDARMA PERSONELLERİ, KADINA KARŞI ŞİDDET BAŞTA OLMAK ÜZERE BİRÇOK KONUDA VERİLEN EĞİTİMLER SAYESİNDE BİLGİYLE DONANIYOR.

AYDIN (İHA) – AYDIN

Aydın İl Jandarma Komutanlığı koordinesinde il genelindeki jandarma personelleri, kadına karşı şiddet başta olmak üzere birçok konuda verilen eğitimler sayesinde bilgiyle donanıyor.

Aydın İl Jandarma Komutanlığı emrinde görevli personellere teknolojik gelişmeler, kanun, yönetmelik, yönerge değişiklikleri, kolluk kuvveti olarak olaylar karşısında müdahale tarzları ve kolluk kuvvetimizin ihtiyaç duyacağı benzeri konularda verilen eğitimler hız kesmiyor. Bu çerçevede Aile İçi Şiddetle Mücadele Kısım Amirliği ve Çevre ve Hayvanları Koruma Tim Komutanlığınca Aile Sosyal Hizmetlerde görevli personel eşliğinde 17 ilçede bulunan İlçe Jandarma Komutanlığında görevli rütbeli personellere, Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele ve Çevre Doğa ve Hayvanları Karşı İşlenen Suçlar kapsamında Mağdura Yaklaşım ve Görüşme Teknikleri, 6284 Sayılı Kanun, Elektronik Kelepçe Uygulaması 5199 Hayvanları Koruma Kanunu ve 2872 Sayılı Çevre Kanunu Konularında eğitimler verildi.