Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

BALIKESİR’DE SAFRAN ÜRETİCİSİNE TAM DESTEK

Balıkesir İl Tarım ve Orman Müdürü Erkan Alkan safran üretimi yapan kadınların hasatlarına eşlik etti. Savaştepe ilçesinde üretilen tıbbi aromatik bitkiler kadınlar için yeni bir kazanç kapısı oluyor.

Balıkesir İl Tarım ve

Balıkesir’in Savaştepe ilçesi Çavlı Mahallesi’nde İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün destekleriyle safran bitkisi yetiştiriciliği yapan kadın girişimci İrem Karabulut hasadına İl Müdürü Erkan Alkan, eşlik etti. Safranın yanı sıra sahlep, akzambak, çiğdem ile nergis gibi tıbbi ve aromatik bitkilerde yetiştirilerek bölgede yeni kazanç kapısı oluyor.

Elde edilen ürünlerin değerlendirilmesi ve bölgemizde tıbbi ve aromatik ürünlerin üretim alanının genişletilmesi adına İl Müdürü Erkan Alkan başta olmak üzere teknik personeller ile birlikte, kadın girişimciler başarılı üretim serüvenini daha da üst seviyeye çıkarmak adına teknik destekler eşliğinde bilgi alışverişinde bulundu.   İlçe Müdürü Şerif Köse’ninde katıldığı hasatta İl Müdürü Erkan Alkan; tarımsal üretimde kadın girişimcilerin çok önemli olduğuna dikkat çekerek ‘’Üretmek istiyorum diyen tüm kadın çiftçilerimizi ve  kadın kooperatiflerimizi destekliyor ve İl Müdürlüğümüz olarak her zaman teknik destek sağlıyoruz’’ dedi. Hasan AKAR