Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

BAŞARILI ÖĞRENCİLER BALIKESİR’İ GURURLANDIRDI

Bu haberin fotoğrafı yok

Sınava girenlerin hayalleri ve hedeflerine kavuşabilmeleri için önemli bir adım olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte Balıkesir’de sözel, sayısal, eşit ağırlık ve yabancı dil alanlarında Türkiye sıralamasında ilk yüze ve bine giren öğrenciler belli oldu. YKS sonuçlarına göre 3 öğrenci 4 derece elde ederek ilk 100’de, 48 öğrenci ise ilk binde yer alarak Balıkesir’e gurur ve heyecan yaşattı.

2023-YKS TERCİH İŞLEMLERİ HEYECANI BAŞLADI

Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda Alan Yeterlilik Testi (AYT) sayısal alanda Karesi Şehit Turgut Solak Fen Lisesi öğrencisi Emirhan Efe Yaşar Türkiye 17’ncisi, eşit ağırlık alanında Bandırma Özel Bahçeşehir Koleji öğrencisi Kağan Çelik Türkiye 47’ncisi ve aynı öğrenci yabancı dil alanında Türkiye 58’incisi; Karesi Özel Balıkesir Kaplan Mıdık Fen Lisesi öğrencisi Mehmet Sakin (TYT) Temel Yeterlilik Testi’nde Türkiye 71’incisi olarak Balıkesir’i gururlandırdı. Türkiye sıralamasında Balıkesir’deki farklı okullardan 48 öğrenci ilk bine girdiği sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından 27 Temmuz-8 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirilecek olan 2023-YKS tercih işlemleri heyecanı başladı.

“BALIKESİR’E GURUR VE HEYECAN YAŞATTILAR”

Öğrencilerin başarılarıyla gurur duyduğunu ifade eden İl Millî Eğitim Müdürü Ali Tatlı; “Kuva-yî Millîye Şehri Balıkesir’imize başarı, gurur ve heyecan hissiyatını yaşatan, geleceğimize yön verecek olan öğrencilerimizi başarılarından dolayı tebrik ediyor; bu başarıda emeği geçen kıymetli öğretmenlerimize, okul yöneticilerimize ve evlatlarımızın her zaman yanında olan velilerimize teşekkür ediyorum. Tercihlerin yapıldığı şu günlerde sonuçların ilimiz ve ülkemiz açısından hayırlı olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı. Hasan AKAR