Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Efeler’de Eğitim Yöneticileri Okuyor projesi başlıyor

AYDIN (İHA) – AYDIN’IN EFELER İLÇESİNDE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN HAYATA GEÇİRİLEN “EĞİTİM YÖNETİCİLERİ OKUYOR” PROJESİ BAŞLADI. PROJE İLE EĞİTİCİLER VE VELİLER BAŞTA OLMAK ÜZERE HERKESİN KİTAP OKUMASI TEŞVİK EDİLEREK ÖĞRENCİLERE ÖRNEK OLUNMASI HEDEFLENİYOR.

AYDIN (İHA) - AYDIN’IN

Aydın’ın Efeler ilçesinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen “Eğitim Yöneticileri Okuyor” projesi başladı. Proje ile eğiticiler ve veliler başta olmak üzere herkesin kitap okuması teşvik edilerek öğrencilere örnek olunması hedefleniyor.

Aydın’ın Efeler ilçesindeki öğretmen, öğrenci ve veliler başta olmak üzere tüm vatandaşlara kitap okuma alışkanlığı kazandırmak hedefiyle “Eğitim Yöneticileri Okuyor” projesi başlatıldı. Geçtiğimiz günlerde Efeler İlçe Milli Eğitim Müdür Hakan Özcan başkanlığında düzenlenen istişare toplantısının ardından yol haritası belirlenirken proje çerçevesinde etkinlikler düzenlenerek öğrencilerin kitap okuma alışkanlığı kazanması sağlanacak.

Proje ile ilgili olarak açıklama yapan Efeler İlçe Milli Eğitim Müdürü Hakan Özcan; “Efeler’de Eğitim Yöneticileri Okuyor adlı bir proje başlatıyoruz. Bu proje ile, kitap okuma alışkanlığını artırmayı, öğrencilere, öğretmenlere, velilere ilham kaynağı olmayı ve bu sayede ilçemizin eğitim kalitesinin artmasına katkıda bulunmayı, okullarımızda kitap okuma etkinliklerini teşvik ederek öğrencilerimizin okuma alışkanlığını desteklemeyi amaçlıyoruz. Ayrıca, kitap okumanın önemini vurgulamak adına çeşitli etkinlikler düzenleyerek kamuoyunu bilinçlendirmeyi amaçlıyoruz. Toplumu kitap okuma konusunda duyarlı hale getirerek, Türkiye yüzyılına yakışır, kültürel bir değişim başlatmayı, eğitim ve öğretim alanında pozitif bir etki oluşturmayı, öğrencilerimizin bilgi düzeyini artırmayı ve toplumumuzda kitap okuma kültürünü canlandırmayı amaçlıyoruz” dedi.