Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Elazığlı çocuklardan Gazzeli akranları için dayanışma örneği

ELAZIĞ’DA BİR GRUP ÇOCUK, “ TEMİZ YÜREKLER KUDÜS İÇİN MEYDANDA” SLOGANIYLA İSRAİL ORDUSUNUN ABLUKA ALTINDAKİ GAZZE ŞERİDİ’NDE ÇOCUKLARI ÖLDÜRMESİNİ PROTESTO ETTİ. TEKBİRLER GETİREREK İSRAİL’İ LANETLEYEN ÇOCUKLARIN AÇIKLAMALARI VE ŞİİRLERİ YÜREKLERE DOKUNDU

ELAZIĞ’DA BİR GRUP ÇOCUK,

Elazığ’da bir grup çocuk, ’Temiz yürekler Kudüs için meydanda’ sloganıyla İsrail ordusunun abluka altındaki Gazze Şeridi’nde çocukların öldürmesini protesto etti. Tekbirler getirerek İsrail’i lanetleyen çocukların açıklamaları ve şiirleri yüreklere dokundu.

Elazığ’da Anadolu Gençli Derneği öncülüğünde onlarca çocuk, Gazze’de akranlarının katledilmesine tepki gösterdi. Çocuklar, “Temiz yürekler Kudüs için meydanda” sloganıyla Cumhuriyet Meydanında toplandı. Gelen çocukların ellerinde taşıdıkları pankartlardaki, ’’5 yaşındayım Filistin’in yanındayım”, “Büyüyorum Mescid-i Aksa Hiç Korkma” ve ’’Çocuk Katili İsrail Filistin’den Defol’’ yazılarını taşıdı. Filistin lehine sloganlar atan çocuklar, İsrail tarafından öldürülen akranlarının fotoğraflarını ve Gazze ile dayanışmayı ifade eden dövizler taşıdı. Sırasıyla Kur’an-ı Kerim tilaveti duanın okunması, basın acıkması ve şiir okuyan çocuklar, duygulandırdı.

Çocuklar adına alanda basın açıklaması yapan Ahmet Eyüp Aydın, ’’Ben Filistinli çocuk, doğduğu günden beri annesiz çocuk. Doğduğu günden beri vatansız bırakılmaya çalışan çocuk. Ne suçumuz var da bize böyle saldırıyorlar. Siz ey Müslümanlar, ne suçumuz var ki, sessiz kaldınız. Dualarınızda bize yer vermeye bile vakit ayıramadınız mı? Durumumuzdan haberdar değil misiniz yoksa sizi de mi esir aldılar? Sizin şehirlerinizi de mi bombaladılar bize yardım edemediniz? Ben Filistinli çocuk, Gazze’nin umudu, Mescid-i Aksa’nın umudu. Şimdi tekrar kendim olarak söylüyorum, ben Türkiyeli çocuk bu topraklardan Gazze’ye selam olsun, buradan Mescid-i Aksa’mıza selam olsun. Mücadelemiz, Allah ve İslam içindir” dedi.

Mescid-i Aksa isimli şiiri okuyan Hifa Akyıldız ise duygulandırdı.

Gazzeli çocuklar için düzenlenen etkinlik sloganlar ile son buldu.