Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Gece nüfusu 10 bine çıkan 83 seçmenli mahallede muhtarlık için 3 aday yarışıyor

ANTALYA’NIN TARİH VE TURİZM NOKTASI KALEİÇİ’NDE AKŞAM VE GECE SAATLERİNDE NÜFUSU 10 BİNE ÇIKAN 96 NÜFUSLU BİR MAHALLE, 83 SEÇMENİYLE YEREL SEÇİMLERE GİRECEK. MAHALLENİN MUHTARLIĞI İÇİN İSE 3 ADAY YARIŞIRKEN, 30’A YAKIN OY ALAN SEÇİMİN GALİBİ OLACAK. KALEİÇİ’NDE YER ALAN EN AZ NÜFUSLU MAHALLENİN MUHTARI “8 AZA, ADAYIN KENDİSİ, VARSA EŞİ, TOPLAM 10 OY YAPIYOR. DIŞARIDAN 17 OY ALAN SEÇİMİ KAZANIR” DEDİ.

ANTALYA’NIN TARİH VE TURİZM

Antalya’nın tarih ve turizm noktası Kaleiçi’nde akşam ve gece saatlerinde nüfusu 10 bine çıkan 96 nüfuslu bir mahalle, 83 seçmeniyle yerel seçimlere girecek. Mahallenin muhtarlığı için ise 3 aday yarışırken, 30’a yakın oy alan seçimin galibi olacak. Kaleiçi’nde yer alan en az nüfuslu mahallenin muhtarı, “8 aza, adayın kendisi, varsa eşi, toplam 10 oy yapıyor. Dışarıdan 17 oy alan seçimi kazanır” dedi.

Turizmin ve tarihin merkezi noktasında yer alan 4 mahalleli Kaleiçi’nde, yaz aylarında akşam ve gece nüfusu 10 bine çıkan 96 nüfuslu Tuzcular Mahallesi, 83 seçmenle 31 Mart Yerel Seçimleri’ne girecek. Özellikle iş yerleri ve eğlence mekanlarının fazla olduğu mahallede, ikamet sayısının ise oldukça az olması dikkat çekiyor. Mahallede, siyasi partilerin yarışının yanı sıra en çok çekişme ise muhtar adayları arasında yaşanacak. Tuzcular Mahallesi muhtarlığı için mevcut muhtarla birlikte toplam 3 adayın girdiği yarışta, 83 oydan yeterli oyu alan zafere ulaşacak.

“Azalar, adayın kendisi varsa eşi hariç dışarıdan 17 oy alan seçimi kazanır”

Kaleiçi’nin Tuzcular, Barbaros, Selçuk ve Kılıçarslan olmak üzere 4 mahalleden oluştuğunu belirten Tuzcular Mahalle Muhtarı Uğur Çetin, en küçük mahallenin Tuzcular olduğunu ve 83 seçmenin yer aldığını söyledi. Tüm seçmenleri tanıdığını ve ili dışlı olduklarını aktaran Çetin, yaz aylarında yerli halkın yaylalara gittiğini ancak mahallenin nüfusunun turizm ve eğlence mekanları olması nedeniyle 10 bini bulduğunu kaydetti. Muhtarlık seçiminde 2 rakibinin olduğuna işaret eden Çetin, “8 aza, adayın kendisi, varsa eşi, toplam 10 oy yapıyor. Dışarıdan 17 oy alan seçimi kazanır” dedi.