Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

GENÇLERİN BAŞKANI YÜCEL YILMAZ

Vizyoner belediyecilik anlayışıyla gençlerin ilgi ve ihtiyaç duyduğu alanları Balıkesir’e kazandıran Genç Başkan Yücel Yılmaz, DGM’de gerçekleştirilen FIFA 2024 ve VALORANT Turnuvalarında gençlerin heyecanına ortak oldu. Esporun kalbinin attığı turnuvada gençler kendileriyle ilgilenen ve ziyaret eden Başkan Yılmaz’a teşekkür etti.

Vizyoner belediyecilik anlayışıyla gençlerin

Genç dostu şehir anlayışıyla Balıkesir’de gençlere yönelik birçok projeyi hayata geçiren Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın vizyonu doğrultusunda kurulan Dijital Gençlik Merkezi (DGM), Türkiye’de Espor Turnuvası denilince ilk akla gelen merkez konumuna geldi. Türkiye’nin en büyük e-spor sahnesine sahip olan son teknoloji ekipmanlarla donatılan DGM, 2 bin metrekaresi kapalı alan olmak üzere toplam 10 bin metrekarelik bir alanda gençlere hizmet veriyor. Sömestr tatiline özel olarak Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Dairesi tarafından düzenlenen; FIFA 2024 ve VALORANT Turnuvalarında Türkiye’nin dört bir yanından gelen genç oyuncular kıyasıya yarışarak Espor heyecanını doyasıya yaşadı.

BAŞKAN YILMAZ  GENÇLERLE YAKINDAN İLGİLENDİ

Beraberinde; AK Parti Balıkesir Milletvekilleri İsmail Ok ve Ali Taylan Öztaylan, AK Parti Balıkesir İl Başkanı Mehmet Aydemir ile birlikte gençlerin, turnuva heyecanına ortak olan Başkan Yücel Yılmaz, her biriyle yakından ilgilendi. İçerisinde; kitap okuma, ders çalışma ve seminer salonları, yazılım eğitim laboratuvarı, serbest oyun alanları, etkinlik sahnesi, Metaverse ve inovasyon alanları, yönetici odaları, furga atölyesi, sosyal medya içerik üretim stüdyoları, gastronomi mutfağı, talk show alanı ve green wall bulunan DGM’de gençler, turnuvanın yanı sıra bu alanlarda da keyifli vakit geçirdi.

ŞAMPİYONLAR BELLİ OLDU

10 bin lira ödül havuzu bulunan FIFA 2024 Turnuvası’nda şampiyon Metin Can Gezer olurken, İkinci Koray Biçer, üçüncü ise; Alperen Filiz oldu. 110 bin lira ödül havuzu bulunan VALORANT Turnuvası’nda ise; şampiyon takım “WERDER WEREMEM” olurken, ikinci olan takım “BUNGALOV”, üçüncü olan takım ise; “MUDANYA ESPOR” oldu.

TÜRKİYE’DE EŞİ BENZERİ YOK

Turnuvaya katılan yarışmacılar, gençlerin bir arada vakit geçirebileceği Balıkesir Dijital Gençlik Merkezi’nin (DGM) oluşturulmasının düşünülmüş ve oldukça özel bir proje olduğunu, turnuva boyunca keyifli vakit geçirdiklerini vurguladı. Tesisin çok hoş ve Avrupa standartlarında olduğunu söyleyen yarışmacılar; “Türkiye’de eşi benzeri olmayan bir yer, turnuva çok güzel, şartlar gayet iyi, oynamaktan takım olarak çok keyif alıyoruz. Gençlere verdiği önemden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’a teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandılar.

Fatma ÖNCEL