Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Göç yolunda yorgun düşen öter ardıç kuşu, soluğu hastanede aldı

HATAY’IN SAMANDAĞ İLÇESİNDE BİTKİN DÜŞEN ÖTER ARDIÇ KUŞU HASTANEDEKİ TEDAVİNİN ARDINDAN İLGİLİ YETKİLİLERE TESLİM EDİLDİ.

HATAY’IN SAMANDAĞ İLÇESİNDE BİTKİN

Hatay’ın Samandağ ilçesinde nadir görülen ’öter ardıç kuşu’, yorgun ve bitkin olarak hastane bahçesine düştü. Kuş, hastanedeki tedavinin ardından yetkililere teslim edildi.

Akdeniz’in bereketli topraklarında bulunan Hatay, yüzlerce kuş türünün göç yolunda bulunuyor. Zaman zaman yorgun düşen veya yaralanan kuşlar, Hatay’da kendini gösteriyor. Samandağ ilçesinde çok nadir görülen öter ardıç kuşu, yorgun ve bitkin olarak hastane bahçesine düştü. Hastane personellerinin uçamaz halde bulduğu kuş, sağlık çalışanları tarafından karnı doyuruldu ve tedavi edildi. Hastanenin Başhekimi Uzman Doktor Züheyr Günal tarafından yapılan ilk müdahalenin ardından kuş, Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi.

“Öter ardıç kuşu rahatsızlığından dolayı hastaneye geldi”

Kuşun tedavisi ile ilgilenen Başhekim Günal, “Öter ardıç kuşu misafirimiz oldu. Sabahın ilk saatlerinde muhtemelen rahatsızlığından dolayı hastaneye geldi. Burada tedavi olacağını düşünerek hastanemizin ön tarafında bulduk. Kuş uçamıyor. Karnını doyurduk ve suyunu verdik. İnşallah ilk fırsatta sağlığına kavuşacaktır” dedi.