Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İstanbul temalı resimlerini sanatseverlerle buluşturdu

İSTANBUL TEMALI RESİMLERİNİ SERGİLEYEN RESSAM ÜMMET KARACA, “İSTANBUL’U YANSITACAK DOĞADA YAPILMIŞ GÜZEL RESİMLER VAR. GENEL OLARAK İSTANBUL KONULU HEPSİ VE BÜYÜKADA DA VAR. BU SERGİDE RESİMLERİ HEPSİNİ ZORLANARAK YAPMIŞIM” ŞEKLİNDE KONUŞTU.

İSTANBUL TEMALI RESİMLERİNİ SERGİLEYEN

İstanbul temalı resimlerini sergileyen Ressam Ümmet Karaca, “İstanbul’u yansıtacak doğada yapılmış güzel resimler var. Genel olarak İstanbul konulu hepsi ve Büyükada da var. Bu sergide resimleri hepsini zorlanarak yapmışım” şeklinde konuştu.

Küçük yaşta merak üzerine başlayan ve yağlı boya resimleri yapan Ressam Ümmet Karaca, bugüne kadar toplam 6 bin resim yaptı. İstanbul temalı resimlerini Etiler’de sergi salonunda sanat sevenlerin ilgisine sundu. Ressam Karaca sergideki resimleri tek tek yorumladı. Ayrıca sergi 30 Kasıma kadar ziyarete açık kalacak.

“6 yaşından beri bu işi yapıyorum”

Ressam sanatçısı Ümmet Karaca, “6 yaşından beri bu işi yapıyorum. Resim yapmayı amcaoğlumdan ve babamdan gördüm. Onlar ressam değillerdi ama kabiliyetleri vardı. 6 bine yakın resim yaptım. 32 sene Türkiye yaşadım. 5 bine yakın resim üretebildim. İstanbul’u yansıtacak doğada yapılmış güzel resimler var. Genel olarak İstanbul konulu hepsi ve Büyükada da var. Bu sergide resimleri hepsini zorlanarak yapmışım. Kolay yapılacak bir şey yok. Bu resimleri yapılmadan önce dışarıda etütleri yapılmış. Araştırma yapılmış. Bu resimler kalıcı resimler 100 senede geçse kalıcıdır. Kullandığımız malzemeler kalitelidir” dedi.