Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kars’ta kar yağdı, sürücüler oto lastikçilere akın etti

KARS’TA YÜKSEK KESİMLERDE ETKİLİ OLAN KAR YAĞIŞINA HAZIRLIKSIZ YAKALANAN SÜRÜCÜLER, ARAÇLARINA KIŞ LASTİĞİ TAKTIRMAK İÇİN LASTİKÇİLERİN YOLUNU TUTTU.

KARS'TA YÜKSEK KESİMLERDE ETKİLİ

Kars’ta yüksek kesimlerde etkili olan kar yağışına hazırlıksız yakalanan sürücüler, araçlarına kış lastiği taktırmak için lastikçilerin yolunu tuttu.

Kentte havaların iyi gitmesini fırsat bilen ve araçlarına kışlık lastiklerini taktırmayan sürücüler, kar sürpriziyle karşılaştı. Yüksek kesimlerde bulunan ilçelerin büyük çoğunluğunda etkili olan kar yağışı en çok oto lastikçilere yaradı. Soluğu oto lastikçilerde alan sürücüler, 1 Aralık’ı beklemeden lastiklerini değiştirdi.

Kar yağışına hazırlıksız yakalandıklarını ifade eden sürücüler, “Evet 1 Aralık-1 Nisan tarihleri arasında kış lastiği uygulaması başlıyor. Kars’a kış erken geliyor, kar yağıyor. 1 Aralık’ı beklemedik. Tedbirlerimizi almak için lastikçiye geldik, kış lastiklerimizi taktırmak için şu an buradayız. Bayağı bir kalabalık, bayağı bir yoğunluk var. Kars’ta zor geçiyor ve erken geliyor. Biz de şimdiden tedbirimizi almaya başladık” dedi.

Öte yandan, lastikçilerin yolunu tutan sürücüler yoğunluğa neden olurken, bazı sürücüler ise lastiklerini değiştirmek için saatlerce bekledi. Yazlık lastiklerini araçlarından çıkararak, kışlık lastiklerini taktıran sürücüler, güvenli bir şekilde yollarına devam etti.