Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

MHP LİDERİ BAHÇELİ ABD, SURİYE’DE SONUÇLARI ÇOK VAHİM OLACAK BİR OYUN KURMAKTADIR

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “ABD, Suriye’de sonuçları çok vahim olacak bir oyun kurmaktadır. ABD Dışişleri Bakanlığı, PKK/PYD/YPG’nin Suriye’de işgal ettiği alanları, ‘Kuzey ve Doğu Suriye Demokratik Özerk Yönetimi’ olarak tanımlamaktadır. Suriye Arap Cumhuriyeti bölündü de biz mi duymadık?” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)

MHP Genel Başkan Bahçeli, partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisinde gerçekleştirilen grup toplantısında konuştu. Konuşmasında gündeme dair değerlendirmelerde bulunan Bahçeli, Suriye’de gerçekleştirilmesi planlanan ve ertelenen sözde seçim için ertelenmenin yeterli olmadığını böyle bir seçim yapılırsa Türkiye’nin bölgede operasyon gerçekleştirmesinin meşru olacağını söyledi. CHP Lideri Özgür Özel’in CHP ile kavga etmek isteyen partiler olduğunu iddia etmesine yönelik konuşan Bahçeli, Özel’in endişelenmemesi gerektiğini Özel’in kendileri ile aynı kalibrede olmadığını dile getirdi.

 

“Cumhurbaşkanımız doğal olarak herkesle görüşebilir, bizce hiçbir mahsuru ve sakıncası yoktur”

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş ile görüşme kararının ardından yapılan yorumlarla ilgili değerlendirmede bulunan Bahçeli, “Televizyon ekranlarında ya da gazete sayfalarında kulis bilgisi maskesiyle servis edilen dedikoduları, körüklenen spekülasyonları, estirilen yalan rüzgarlarını, özellikle Sayın Cumhurbaşkanımızın yaptığı ikili görüşmelerin çarpıtılmasını hayretle, ibretle takip ediyoruz. İki kişi arasında geçen bir konuşmanın, sanki not alan kalabalık bir dinleyici güruhu varmışçasına takdim edilmesi, bu vesileyle karmaşa ve kargaşa ortamının oluşturulması normalleşme bekleyen malum zihniyetlerin basit kurnazlığından başka bir şey değildir. Sayın Cumhurbaşkanımız doğal olarak herkesle görüşebilir, herkesle konuşabilir, herkesi dinleyebilir, bizce hiçbir mahsuru ve sakıncası yoktur. Bizim nazarımızda mahsurlu olan taraf aslı astarı olmayan söylentilerin gemi azıya alması, saçma sapan iddiaların azgınlaşması, fitnenin de kamçılanmasıdır. Gerekirse ve yeri gelirse kamuoyunu şeffaf ölçülerde bilgilendirmek suretiyle kaynayan dedikodu kazanının basıncını düşürmek alternatif bir yol olarak değerlendirilmelidir” ifadelerini kullandı.

İHA