Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Niğde’de ’3. Uluslararası Sigortacılık, Bankacılık ve Finans Sempozyumu’

ULUSLARARASI SİGORTACILIK, BANKACILIK VE FİNANS SEMPOZYUMUNİĞDE VALİLİĞİ İLE NİĞDE BELEDİYESİ İŞ BİRLİĞİYLE NİĞDE ÖMER HALİSDEMİR ÜNİVERSİTESİ EV SAHİPLİĞİNDE YAPILDI.

Bu haberin fotoğrafı yok

Niğde Valiliği ile Niğde Belediyesi iş birliğiyle 3. Uluslararası Sigortacılık, Bankacılık ve Finans Sempozyumu düzenlendi.

Şehit Ömer Halisdemir Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleşen sempozyumun açılış programına Niğde Valisi Cahit Çelik, Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, Rektör Prof. Dr. Hasan Uslu, Kredi ve Garanti Fonu (KGF) Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Özegen, Makedonya Vizyon Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Vecdi Can, araştırmacılar ve sektör temsilcileri, akademik ve idari personeli ile öğrenciler katıldı. Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mutlu Başaran Öztürk’ün moderatörlüğünde gerçekleşen sempozyumun açılış oturumunda Kredi Garanti Fonu (KGF) Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Özegen, Vakıf Leasing Genel Müdürü Mustafa Erdin ve TFI TAB Gıda Finans Direktörü Furkan Ünal konuşmacı olarak yer aldı.

Programda konuşma yapan Niğde Valisi Cahit Çelik, “Üniversitemizin başarıları, ilimizi bir eğitim merkezi yapmaktadır. Bu sempozyumda bankacılık, sigorta ve finans konuları ele alınacak ve burada sunulan çalışmalar ekonomik büyüme ile istikrara katkı sağlayacaktır” dedi.

Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir ise; “Kadim şehrimiz Niğde, doğası ve tarihiyle eşsizdir. Üniversitemiz Niğde’nin gelişiminde önemli bir rol oynamaktadır. Sempozyumun düzenlenmesinde emeği geçen herkese, özellikle Rektör Hocamıza teşekkür ederim. Belediye olarak her zaman üniversitemizin yanındayız. Güzel bir sempozyum olmasını dilerim” dedi.

“Üniversitemiz Bu Tür Bilimsel Etkinliklerle Potansiyelini Bir Kez Daha Kanıtladı”

Programda konuşan Rektör Prof. Dr. Hasan Uslu da, “2018’de Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesinde başlayan ve geçen yıl Atatürk Üniversitesinde devam eden sempozyumun üçüncüsüne ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Üniversitemizin bu tür bilimsel etkinliklerle potansiyelini bir kez daha kanıtladı. Bu yıl üniversitemiz ev sahipliğinde gerçekleşen ve üç gün sürecek sempozyumumuzda 160 bilim insanının 77 tebliğ sunacağını ve sektördeki yenilikler konuşulacak. Sempozyumun düzenlenmesinde Niğde Valiliği ve Niğde Belediyemize, ayrıca Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Mutlu Başaran Öztürk ve ekibine teşekkür eder, bilimsel çalışmalarımızın devam edeceğini belirterek saygılarımı sunarım” dedi.

Program hediye takdimi, günün anısına çekilen hatıra fotoğrafı ve Şehit Ömer Halisdemir Kongre ve Kültür Merkezi’nin bahçesine sempozyum anısına dikilen fidanla son buldu.