Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ÖRGÜTSEL YAPILANMAYA DARBE!

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Ankara’da Feyyaz Küçükkaraca’nın liderliğini yaptığı örgütsel yapılanma içerisinde tefecilik suçu işleyen bir gruba yönelik “MAHZEN-18” operasyonlarının gerçekleştirildiğini duyurdu.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya,

Operasyonlar kapsamında örgüt üyesi 44 şüphelinin yakalandığını açıklayan Bakan Yerlikaya, bu şüphelilerden 12’sinin tutuklandığını, 12’sine adli kontrol kararı verildiğini ve 1 kişi hakkında ev hapsi kararı alındığını belirtti.

Bakan Yerlikaya, millete yapılan açıklamada organize suç örgütleri ve çetelerin yanı sıra halkın huzurunu kaçıran tefecilere karşı adalete teslim edilme kararlılığının altını çizdi. Adaletten kaçmanın mümkün olmadığını vurgulayan Bakan Yerlikaya, operasyonların devam edeceğini ve bu suç örgütleriyle mücadelenin kararlılıkla sürdürüleceğini belirtti.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde yürütülen operasyonlarla ilgili detayları da paylaşan Bakan Yerlikaya, şüphelilerin tefecilik faaliyetlerini nasıl gerçekleştirdiklerine dair bilgiler verdi. Şüphelilerin, paraya ihtiyacı olan mağdurları farklı yöntemlerle hedef aldıklarını ve faizle para verdiklerini belirten Bakan Yerlikaya, operasyonlar sonucunda çok sayıda ruhsatsız tabanca ile birlikte çek, senet ve dokümanlara el konulduğunu aktardı.

HABER MERKEZİ