Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Restorasyonu tamamlanan müze, halk kütüphanesi olarak hizmete alındı

HATAY’DA DEPREMDE HASAR GÖREN MÜZE, RESTORASYON ÇALIŞMALARININ TAMAMLANMASININ ARDINDAN CEMİL MERİÇ İL HALK KÜTÜPHANESİ OLARAK HİZMETE ALINDI. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANI MEHMET NURİ ERSOY’DA VATANDAŞLARA HİZMET VERMEYE BAŞLAYAN KÜTÜPHANEYİ GEZDİ.

HATAY’DA DEPREMDE HASAR GÖREN

Hatay’da depremde hasar gören müze, restorasyon çalışmalarının tamamlanmasının ardından Cemil Meriç İl Halk Kütüphanesi olarak hizmete alındı. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’da vatandaşlara hizmet vermeye başlayan kütüphaneyi gezdi.

Antakya ilçesi kent merkezinde bulunan ve asrın felaketinde hasar gören Hatay Şehir Müzesi’nin kütüphaneye dönüştürülmesi kararlaştırılmıştı. Hatay Valiliği tarafından alınan karar doğrultusunda Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü, Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü koordinesinde yürütülen restorasyon çalışmaları tamamlandı. Hizmete alınan ve Cemil Meriç İl Halk Kütüphanesi ismi verilen kütüphaneyi Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, ziyaret etti. Bakan Ersoy, ziyarette kitap okuyan çocuklarla sohbet etti. Bakan Ersoy, ziyaretinin ardından kentteki incelemelerini sürdürdü.