Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Tepebaşı’nda ’Dünya Saati’ etkinliğine destek

TEPEBAŞI BELEDİYESİ, DOĞAL HAYATI KORUMA VAKFI’NIN (WWF) İKLİM KRİZİNE DİKKAT ÇEKMEK SÜRDÜRDÜĞÜ ‘DÜNYA SAATİ’ ETKİNLİĞİNE HER YIL OLDUĞU GİBİ BU YIL DA DESTEK VEREREK, BELEDİYE BİNASININ IŞIKLARINI BİR SAATLİĞİNE KAPATTI.

TEPEBAŞI BELEDİYESİ, DOĞAL HAYATI

Tepebaşı Belediyesi, Doğal Hayatı Koruma Vakfı’nın (WWF) iklim krizine dikkat çekmek sürdürdüğü ’Dünya Saati’ etkinliğine her yıl olduğu gibi bu yıl da destek vererek, belediye binasının ışıklarını bir saatliğine kapattı.

Tepebaşı Belediyesi, dünyanın en büyük çevre ekinliklerinden birisi olarak öne çıkan ’Dünya Saati’ etkinliğine her yıl olduğu gibi destek olmayı sürdürüyor. İklim değişikliği sorununa dikkat çekmek amacıyla #Dünyaİçin1SaatVer! etiketi ile 23 Mart akşamı gerçekleştirilen etkinlik çerçevesinde, 20.30-21.30 saatleri arasında Tepebaşı Belediyesi Hizmet Binası’nın aydınlatmaları bir saat süreyle kapatıldı. Yüzlerce kentte, milyonlarca insanın bir saatliğine ışıklarını kapatarak küresel iklim değişikliğine dikkat çektiği etkinlik, 2007 yılında Avustralya’da başlamıştı. WWF-Türkiye’nin organizasyonunda gerçekleşen Türkiye’deki ’Dünya Saati’ etkinliğine Tepebaşı Belediyesi her yıl kurumsal olarak katılım sağlıyor. Tepebaşı Belediyesi, çevreye ve insan sağlığına karşı duyarlı uygulamaları ve ürettiği projelerle gösterdiği önderliğini, bu uygulamada da devam ettirerek, WWF’nin yürüttüğü etkinliğe katılan ilk belediyeler arasında yer alıyor.