Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

URALOĞLU: “ÇOK ŞÜKÜR BİR CAN KAYBIMIZ YOK”

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Karadeniz Ereğli’de batan gemiye ilişkin, “Bu sabah 1 arkadaşımızın bedenine ulaşıldı. Diğer arkadaşlarımızla ilgili arama-kurtarma çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, 5. Nesil (5G) Mobil Haberleşme Altyapısının Geliştirme Projelerinin Lansman Töreni sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı. Uraloğlu, fırtına ve yağış uyarılarını meteorolojinin yaptığını hatırlatarak şu ifadeleri kullandı:

“O uyarılarda gerekli bütün ulaşım noktalarında kara, demir, deniz, havayolunda ilgili taraflar uyarıldı. Gerekli önlemler alınmaya çalışıldı. Ancak Karadeniz’de 2 tane gemide sıkıntı oldu. Yüksek hızda esen rüzgar ve fırtına sonucu Türk bayraklı gemilerden bir tanesi limana yanaşırken defalarca mendireğe çarparak maalesef dün battı. Sabah 10.00 gibi acil uyarı verildi ama maalesef o şartlar altında müdahale etmemiz mümkün değildi. Geminin en son battığını tespit ettik. Bu sabah 1 arkadaşımızın bedenine ulaşıldı. Diğer arkadaşlarımızla ilgili arama- kurtarma çalışmalarımız devam ediyor. Yabancı bayraklı 1 gemi sahile gelip çarptıktan sonra bölündü ancak içerisindeki mürettebat müdahalelerimiz sonucunda sağ salim çıkarıldı. Çok şükür bir can kaybımız yok. An itibarıyla arama kurtarma çalışmalarımız yürütülüyor.” Gönül DİNÇ