Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

YAPAY ZEKADAN YÜKSEK ÇÖZÜNÜRLÜKLÜ GÖRÜNTÜ İMKANI

Yapay zeka birçok sektörde kendini göstermeye ve yaygınlaşmaya devam ediyor. Amazon tarafından üretilen yapay zeka sayesinde düşük maliyetli ve yüksek çözünürlüklü görüntüler elde edilebilecek

Yapay zeka birçok sektörde

Teknoloji devleri, yapay zeka destekli uygulamalara yatırım yapmaya devam ederken Amerikan e-ticaret şirketi Amazon yeni bir atak yaptı. Amazon, reklam, e-ticaret, medya ve eğlence sektörlerindeki şirketlerin büyük hacimlerde ve düşük maliyetle stüdyo kalitesinde, gerçekçi görüntüler oluşturmasına yardımcı olacak, yapay zeka destekli görsel oluşturucu, Titan Image Generator’ı tanıttı. Titan Image Generator metin tabanlı isteklere dayalı olarak düşük maliyetle stüdyo kalitesinde gerçekçi görüntüler oluşturan bir yapay zeka formatı. Şirketten yapılan açıklamaya göre geliştirilen yapay zeka sayesinde İngilizce doğal dil komutları kullanarak görüntüleri hızlı bir şekilde oluşturabiliyor ve resim üstünde düzenleme yapma şansı tanıdığı belirtildi.

Doğal dil komutlarıyla görüntü hazırlıyor

Amazon’dan yapılan açıklamada, bir içerik oluşturucu olarak, İngilizce doğal dil komutlarını kullanarak görüntüleri hızlı bir şekilde oluşturmak ve iyileştirmek için artık Amazon Titan Image Generator’ın kullanılabileceğini belirtildi. Bu da reklam, e-ticaret, medya ve eğlence sektörlerindeki şirketlerin büyük hacimlerde ve düşük maliyetle stüdyo kalitesinde, gerçekçi görüntüler oluşturmasına yardımcı olacağı ve Model, metin açıklamalarına dayalı olarak birden fazla görüntü seçeneği oluşturarak görüntü konseptleri üzerinde yinelemeyi kolaylaştıracağı açıklandı. Model, birden fazla nesne içeren karmaşık istemleri anlayabilir ve ilgili görüntüler üretebiliyor. Kapsayıcı niteliklere ve sınırlı bozulmalara sahip gerçekçi görüntüler gibi daha doğru çıktılar oluşturmak için yüksek kaliteli, çeşitli veriler üzerinde eğitildiği belirtildi. Amazon Titan Image Generator şimdilik sadece kurumsal müşterilerine sunuluyor.

Fatma ÖNCEL