Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Büyükşehir Belediyesinden Tarımın Geleceğine Güçlü Destek’’

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Susurluk’un tarım ve hayvancılık sektöründeki gelişimine güçlü bir destek sağlıyor. Belediye, kırsal kalkınma projeleri aracılığıyla, çiftçilerin yaşam koşullarını iyileştirip ve yerel ekonomiyi canlandırıyor. Birçok alanda sunulan destekler, kırsal kalkınmayı destekleyerek sürdürülebilir tarımı teşvik ediyor. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Susurluk’un tarımsal potansiyelini en üst düzeye çıkarmak için çiftçilere sunduğu bu kapsamlı desteklerle bölgenin ekonomik ve sosyal gelişimine de önemli katkılar sağlıyor.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Susurluk'un

“Tarıma Güçlü Destek Devam Ediyor’’
Büyükşehir Belediyesi, modern tarım teknikleri, etkili sulama sistemleri ve kapsamlı eğitim programları ile verimliliği artırıyor.
Ayrıca, çiftçilere tohum, gübre, ilaç, sulama sistemleri, tarımsal depolama ve süt tankları gibi destekler sunarak üreticiye ve üretime tam destek oluyor.
64 adet probiyotik dağıtımı, 566 arı kovanı dağıtımı, 1 zemin üstü kantar ve 1 süt soğutma tankı desteği, 41 merinos ırkı koç dağıtımı gibi önemli destekler, çiftçilerin elini güçlendiriyor ve yerel tarımın gelişimine katkı sağlıyor.

bbb08108 scaled - Yeni Gazetem: Son dakika haberler, siyaset, magazin, spor, ekonomi,sağlık

“Modern Ekipman ile Tohum Desteği Çiftçiler Güçleniyor’’
Büyükşehir, toplamda 17 ton 365 kilogram tohum desteği ve 19.284 adet tıbbi aromatik fide desteğiyle, yerel üreticilere tarım ürünlerini geliştirme ve çeşitlendirme fırsatı sunarak tarım sektörünü destekliyor. Ayrıca, yüzlerce metrekare sera naylonu desteği, selektör makinesi ve yem ezme makinesi desteği gibi modern tarım ekipmanları, çiftçilere iş verimliliği ve zaman tasarrufu sağlıyor.

dji 0026 scaled - Yeni Gazetem: Son dakika haberler, siyaset, magazin, spor, ekonomi,sağlık

Tarla Yollarının Açılması, Çiftçilere Büyük Fırsatlar SunuyorTarla yollarının açılması desteği ise çiftçilere yepyeni kapılar aralıyor. Bu kapsamlı destek, tarım ve hayvancılık alanında bir dönüşüm yaratıyor ve çiftçilere sürdürülebilir bir gelecek inşa etme şansı sunuyor. Tarımın kalbinde atılan bu destek sayesinde, çiftçilerimiz daha verimli, çevre dostu ve kârlı bir tarım uygulamasına adım atıyor.
‘’Susurluk da Kırsal Kalkınmaya Tam Destek’’
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin Susurluk’a sunduğu destek, sadece ekonomik büyümeyi teşvik etmekle kalmıyor, aynı zamanda köy halkının yaşam kalitesini artırıyor. Çiftçilere sağlanan bu destekler, sürdürülebilir kırsal kalkınmanın şekillenmesine katkı sağlıyor.

 

yerli ureticiye destek 1 scaled - Yeni Gazetem: Son dakika haberler, siyaset, magazin, spor, ekonomi,sağlık