Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Elektrikli araçlar firmaların ilk tercihi oluyor

ÇEVRE DUYARLILIĞINI ÖN PLANDA TUTAN ŞİRKETLERİN TERCİHİ, ELEKTRİKLİ ARAÇLAR OLDU.

ÇEVRE DUYARLILIĞINI ÖN PLANDA

Çevre duyarlılığını ön planda tutan şirketlerin tercihi, elektrikli araçlar oldu.

Özbağ Sarrafiye, Koçaslanlar Motorlu Araçlar’dan almış olduğu 8 adet elektrikli Renault araç ile binek araç filosunun elektrikli araç dönüşümünü başlattı. Özbağ Sarrafiye, otomobil filosuna 4 adet yüzde 100 elektrikli Renault Zoe ve 3 adet yüzde 100 elektrikli Renault Megane E-Tech ekleyerek çevreci ve öncü kimliği ile sektörde yine fark oluşturdu. Araçların teslimat töreni Koçaslanlar showroomda gerçekleşti. Teslimat törenine Özbağ Sarrafiye Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Öztürk, Genel Müdür Abdülaziz Sözeroğlu, Özbağ Sarrafiye Yönetim Kurulu Üyeleri ve Koçaslanlar Motorlu Araçlar Genel Müdürü Didem Aras katıldı.

“Sürdürülebilirlikte öncü bir konumda olmayı hedefliyoruz”

Fosik yakıtlı araçların yapmış olduğu çerve tahribatının üst sınırlara dayandığını ve duyarlı herkesin bunun için bir adım atması gerektiğini ifade eden Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Öztürk; “Şirket olarak, çevreye duyarlı bir yaklaşımla hareket ederek tüm araç filomuzu elektrikli araçlarla değiştirme kararı aldık. İlk aşamada 8 adet elektrikli araç satın alarak çevresel etkileri en aza indirme ve sürdürülebilirliği desteklemeyi planladık. Bu adım, bizim çevrecilik ve elektrikli araç dönüşümüne verdiğimiz önemi vurgulamakta olup, doğal kaynakların korunması ve karbon ayak izinin azaltılması gibi çevresel etkileri en aza indirme hedeflerine odaklanan bir stratejinin bir yansımasıdır. Gelecekte geri kalan araçlarımızı da elektrikli araçlarla değiştirerek çevresel sürdürülebilirlikte öncü bir konumda olmayı hedefliyoruz” dedi.

Koçaslanlar Motorlu Araçlar’dan aldığı hizmeti değerlendiren Öztürk, “Araçları satın alma sürecinde hem gerekli bilgileri edinme, hem araçların hızlı tedariki hem de tüm prosedür aşamasında bizlerden yardım ve desteğini hiç eksik etmeyen Koçaslanlar Motorlu Araçlar’a teşekkür ederiz. Kendileri ile ilişkilerimiz sadece satış için değil, araçlar ile ilgili ihtiyaç duyabileceğimiz tüm satış sonrası hizmetler için de devam edecektir” şeklinde konuştu.

“Elektrikli araçlar her geçen gün pazar payını arttırıyor”

Aras, “Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de elektrikli araçlar her geçen gün pazar payını artırarak daha fazla kişiye ulaşıyor. Bir süredir tüm dünyada yaşanan ekonomik sorunlar ve özellikle son zamanlarda etkilerini daha derinden hissettiğimiz çevresel şartlar bu dönüşümün daha da hızlanmasına sebep oluyor. Elektrikli dönüşüm için Renault Megane E-Tech kendi segmentinin lideri, ayrıca tasarımı ile geleceğe göz kırpıyor. 60 KWH’ lık ince dizayna sahip batarya ile 450 Km menzile sahip. 160 KW/220 Bg elektrikli motor performansıyla ‘0’dan ‘100’e 7,4 saniyede ulaşıyor. Tercih etmiş oldukları bir diğer otomobil olan Renault Zoe ise Avrupanın en çok satılan elektrikli aracı olarak kendini kanıtlamış bir model. Zoe’de bulunan R110 elektrikli motor, 80kW (108 HP) güç ve 225 Nm torka sahip ve maksimum 395 kilometreye kadar menzil sunabiliyor. Zoe, evlere kurulabilen 7,4 kW Wallbox(Duvara Monte Şarj İstasyonu) ile şarj edilebiliyor. Wallbox’un olmadığı durumlarda Zoe, sadece 30 dakikalık şebeke şarjı ile 150 km menzil sunabiliyor. Renault EASY LINK sisteminin getirdiği artıyla uzun yolculuklar sırasında rota planlaması yapmak ve bu sayede menzili uzatmak mümkün’ dedi.