Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“İLÇEMİZE HİZMET ETMEK İSTİYORUZ”

İş insanı Mehmet Zihni Karabiber, AK Parti Balıkesir İl Başkanlığı’nda yaptığı basın açıklamasıyla Marmara Adalar Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıkladı.

İş insanı Mehmet Zihni

Yaklaşan yerel seçimler öncesi siyasi partilerin il, ilçe ve genel merkezleri hareketlendi. Belediye Başkanı ve belediye meclis üyesi olmak isteyen partililer teşkilatlarda başvurulara başladı. AK Parti’de de aday adaylığı başvuru sürecinin başlamasıyla birlikte belediye başkanlığı için başvurular başladı. 1936 yılında dedesi Rize Ardeşen’den Marmara’ya gelen ve mermercilik ile madencilik sektöründe faaliyet gösteren aile şirketinin başında olan Mehmet Zihni Karabiber “Her Şey Marmara İçin” diyerek Marmara Adalar Belediye Başkan aday adaylığı için başvuru yaptı.

“YENİ BİR YÜZ ARAYIŞI VAR”

Aday adaylığı ile ilgili konuşan Karabiber, “Marmara’da özellikle tabanda yeni bir yüz arayışı olduğu gözükmektedir. Ben ömrünü işine adamış biri olarak aslında hiçbir şekilde siyasete girmeyi, Belediye Başkanlığına aday olmayı filan düşünmüyordum. Ama çevremizden gelen ısrarlı baskılar ve halkımızın teveccühü beni böyle bir karar almaya itti. Vatandaşlarımız artık Marmara’da herkesi ve her kesimi kucaklayan, vizyoner, tüm mesaisini Marmara’nın gelişmesi ve kalkınmasına adayacak birini Belediye Başkanı olarak görmek istediğini söylüyor. Biz de bundan dolayı “Hep Birlikte Marmara” diyerek yola çıkıyoruz. Siyasi parti ayrımı gözetmeksizin, bugüne kadar dışlanmış, geri atılmış tüm küskün ve kırgınları da halkamıza katarak doğup büyüdüğümüz ve ekmeğini yediğimiz ilçemize hizmet etmek istiyoruz” dedi.

MEHMET ZİHNİ KARABİBER KİMDİR?

Mehmet Zihni Karabiber, 5 Nisan 1961 tarihinde Marmara Adası Saraylar Mahallesi’nde doğdu. İlkokul eğitimini doğduğu yer olan Saraylar’da tamamladı. Ortaokul ve lise eğitimine ise İstanbul’da devam etti. Ticaret Lisesi mezunu olan Karabiber, ailesinin mermer ve madencilik sektöründe faaliyet gösterdiği bir sanayici ve iş adamı. Mehmet Zihni Karabiber, genç yaşta aile işletmesinde çalışmaya başladı ve sektördeki bilgi ve deneyimini hızla geliştirdi. Kendi vizyonuyla ve girişimci ruhuyla işleri daha ileriye taşıdı. Aile şirketinin büyümesinde önemli rol oynadı ve başarılı projelere imza attı. HAVVA ERTÜRK