Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

KADEM, “ŞİDDETSİZ TOPLUM GÜVENLİ GELECEK”

Kadın ve Demokrasi Vakfı (KADEM), tüm dünyada varlığını sürdüren kadına yönelik şiddete karşı toplumsal farkındalık oluşturmak amacıyla her yıl düzenlenen kampanyalara bir yenisini daha ekledi. “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” dolayısıylahazırladığı kampanya kamu spotunu basına özel gösterimle izleten KADEM bu kez; “6284 Sayılı Kanunla Şiddetsiz Toplum Güvenli Gelecek” spotuyla basına özel gösterim de açıklamalarda bulundu.

Kadın ve Demokrasi Vakfı

“ŞİDDETSİZ TOPLUM İLE KAMPANYANIN DİJİTAL MECRALARARACILIĞIYLA DAHA GENİŞ KİTLELERE ULAŞMASI HEDEFLENİYOR”

KADEM Yönetim Kurulu Başkanı Doç. Dr. Saliha Okur Gümrükçüoğlu ve Yönetim Kurulu üyelerinin katıldığı basın toplantısında, kampanya kamu spotunun ilk gösterimi yapıldı.

21 Kasım’da gerçekleşen özel gösterimde kampanyanın detayları paylaşıldı. “Şiddetsiz Toplum Güvenli Gelecek” kampanyası kapsamında hazırlanan 45 saniyelik film; yasayı somutlaştıran diyaloglarla 6284 yasasının önleyici ve koruyu tedbirleri hakkında bilgi veriyor. Sosyal medya hashtagi olan #ŞiddetsizToplum ile kampanyanın dijital mecralar aracılığıyla daha geniş kitlelere ulaşması hedefleniyor.

“KADEM ULUSLARARASI SORULARA DİKKAT ÇEKİYOR”

KADEM zorunlu yayın kapsamındaki 6284 Sayılı Kanun Maddesini konu alan spot filminin yanı sıra “6284 Sayılı Kanunla Şiddetsiz Toplum Güvenli Gelecek” temalı kampanyasını saha ve sosyal medya çalışmaları ile de yaygınlaştırmayı hedefliyor. Sahada 53 Temsilciliğinin de katkılarıyla yurt genelinde meydanlarda, bilboard ve dijital ekranlarda filmin gösterimleri yapılırken Genç Kadem gönüllüleri de yasanın önemini hatırlatan çalışmalarla sahada olacak.

KADEM’in Önceki 25 Kasım Kampanyaları, geçen sene kadına yönelik şiddetin bir türü olan “ısrarlı takip” konusuna dikkat çekerek  5237 sayılı Türk Ceza Kanunu’ndan yola çıkarak “Yasaya Tutun, Yasa seni Korur” mesajı vermişti. Önceki yıllarda da “Sen Varsan Şiddete Yer Yok”, “Şiddete Göz Yumma”, “Şiddete Hakkın Yok”, “Sevgi ile Şiddet Yan Yana Gelmez” gibi kampanyalar düzenleyerek bu uluslararası soruna dikkat çekmişti.

 

SERPİL ÇAKIRÇAVUŞ