Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kartepe’de zabıta ekipleri inşaat sahalarını denetliyor

KARTEPE BELEDİYESİ ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ, İNŞAAT ALANLARINDA VE ŞANTİYELERDEKİ ÇEVRE SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ DENETİMLERİNİ SIKLAŞTIRDI.

KARTEPE BELEDİYESİ ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ

Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, inşaat alanlarında ve şantiyelerdeki çevre sağlığı ve güvenliği denetimlerini sıklaştırdı.

Ekipler denetimlerde mevzuatla belirlenmiş güvenlik kurallarına uymayan ve inşaat malzemelerini kontrolsüzce çevreye bırakan işletmelere uyarılarda bulunarak, iyileştirme yapmayan firmalara cezai işlem uygulanacağını tebliğ ediyor.

Düzenli olarak devam eden kontrollerde yapı/inşaat malzemelerini yaya yollarına uygunsuz halde bırakan, araç ve yaya trafiğini tehdit eden, ayrıca çevre güvenliği önlemlerine riayet etmeyen inşaatların yetkililerine sözlü uyarıda bulunan ekipler, sonraki denetimde uygunsuzlukların ortadan kaldırılmış olması gerektiğini hatırlattı.

Denetimlere eşlik eden Zabıta Müdürü Ali Özbayraklı, “Kartepeli hemşehrilerimizin can ve mal güvenliği için titizlikle görevimizin başındayız” dedi.

Kartepe Belediye Başkanı Mustafa Kocaman ise “Kartepe’mizin her köşesi Allah’ın lütfu doğal güzelliklerle dolu. Bunları korumak ve daha da güzelleştirmek için Kartepe’mize sahip çıkıyoruz. Her geçen gün hem yapı yoğunluğu hem de nüfus yoğunluğu olarak büyüyoruz. Bu büyümenin sağlıklı olabilmesi için saha denetimlerimizi arttırdık. Kent estetiği, çevre temizliği ve güzelleştirme çalışmalarımızla Kartepe’mizin değerine değer katacağız” diye konuştu.