Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

NEF’TE ‘DİLİMİZ KİMLİĞİMİZ’ KONUŞULDU!

Necatibey Eğitim fakültesi konferans salonunda Türkçenin gelişmesi ve dil bilincinin toplumda oturması yönünde faaliyet gösteren Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Balıkesir Şubesi ‘Dilimiz Kimliğimiz’ adlı konferans gerçekleştirdi.

Necatibey Eğitim fakültesi konferans

Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Balıkesir Şubesi tarafından organize edilen ‘Dilimiz Kimliğimiz’ isimli konferans Balıkesir Üniversitesi Necatibey Eğitim fakültesi Konferans Salonu’nda yapıldı. Konferansta konuşan Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Genel Başkanı Ekrem Erdem Türkçenin önemine değindi. Erdem yaptığı konuşmada dilin aynı zamanda Türk kimliğinin bir parçası olduğunu belirterek dile sahip çıkmanın önemine değindi.

“EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Konferansa katılan AK Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok yapılan etkinliğin Türk dilini korumak için faydalı bir etkinlik olduğunu kaydetti. Ok, “ Dilimizi korumak aynı zamanda kimliğimizi korumaktır. Bu anlamda yapılan etkinlikler çok önemli. Bu gün ‘Dilimiz Kimliğimiz’ isimli konferansa katıldık. Bu anlamlı organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. Havva ERTÜRK

2dc7246f 3fd7 4d4e a547 fd67a31af2ff - Yeni Gazetem: Son dakika haberler, siyaset, magazin, spor, ekonomi,sağlık