Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

PREMATÜRE BEBEK AİLELERİ ETKİNLİKTE BULUŞTU

Balıkesir Atatürk Şehir Hastanesi’nde 17 Kasım Dünya Prematüre Bebek Günü kapsamında farkındalık etkinliği gerçekleştirildi.

Balıkesir Atatürk Şehir Hastanesi’nde

Atatürk Şehir Hastanesi Dünya Prematüre Günü’nde sağlık çalışanları ve hekimler, Prematüre bebekleri ve ailelerini desteklemek, farkındalık oluşturmak üzere etkinlik düzenlediler. Program; Prematüre bebek aileleri çocukları ile birlikte, Yenidoğan Hekimleri Dr.Öğretim Üyesi Mine Özdil Çirkinoğlu, Uzm.Dr.Atika Çağlar, Uzm.Dr.Medine Münevver Baş, Balıkesir İl Sağlık Müdürü Uzm.Dr.Serkan Kadir Keskin, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Dr.İsmail Mert, hastane yöneticileri, yeni doğan yoğun bakım hemşirelerinin katılımları ile gerçekleştirildi.

PASTA KESİMİ GERÇEKLEŞTİ

Balıkesir İl Sağlık Müdürü Uzm.Dr.Serkan Kadir Keskin, Yenidoğan Yoğun Bakım Sorumlu Hekimi Dr. Öğretim Üyesi Mine Özdil Çirkinoğlu ve Uzm.Dr.Atika Çağlar, programda günün önemini belirten konuşmalarını yaparak temennilerini bildirdiler. Prematüre bebeklerin aileleri de duygu ve düşüncelerini paylaştılar. Ailelerin etkinlik alanı balonlar ve afişlerle donatıldı. Aile ve çocuklarında katılımıyla pasta kesildi, çocuklar için oyun alanı oluşturularak çocukların eğlenceli vakit geçirmeleri sağlandı.

“YILLIK DOĞUM SAYISI 3 BİN 508 CİVARINDA”

Etkinlikte konuşan Balıkesir İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Serkan Kadir Keskin, “Atatürk Şehir Hastanesi Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi 30 yatak, 3 yenidoğan Uzman Hekim, 70 hemşiresi ve modern fiziksel yapı ve donanımı ile bölgenin en büyük yenidoğan kompleksini barındırmaktadır. Hastanede yıllık doğum sayısı 3 bin 508 civarındadır” ifadelerini kullandı. FATMA ÖNCEL