Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

SGK personeline ‘afet bilinci’ eğitimi

SAMSUN İL AFET VE ACİL DURUM MÜDÜRLÜĞÜ (AFAD) TARAFINDAN SAMSUN SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ (SGK) PERSONELLERİNE ‘AFET BİLİNCİ’ EĞİTİMİ VERİLDİ.

SAMSUN İL AFET VE

Samsun İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) tarafından Samsun Sosyal Güvenlik Kurumu(SGK) İl Müdürlüğü personellerine ‘afet bilinci’ eğitimi verildi.

SGK İl Müdürlüğü konferans salonunda eğitimci Özgür Yaşar Taş, Turgay Kesim ve Zekai Aydoğan tarafından verilen eğitime kurum personelleri yoğun ilgi gösterdi. AFAD eğitmenleri tarafından verilen eğitimde afet ve depremlerin etkileri afet öncesi, afet anında ve sonrasında yapılacaklar hakkında temel bilgiler aktarıldı. SGK personelleri ile birlikte afet çadırı kurulumu uygulamalı olarak gerçekleştirilerek, AFAD eğitim aracında bulunan araç ve gereçler tanıtıldı.

Eğitimin açılış konuşmasını yapan SGK İl Müdürü Ünal Kaya, Türkiye’de sıkça görülen deprem, yangın, sel ve heyelan gibi afetler ile mücadelede eğitim yolunun farkındalığı arttırmada önemli olduğunu vurguladı. Personellerin deprem ve afetlere karşı alabilecekleri önlemleri alarak her an hazırlıklı olmalarının, ayrıca afet sonrası oluşabilecek olumsuz durumlar için toplanma ve barınma alanları ile ilgili bilgileri edinmelerinin son derece yararlı olacağına değinen Kaya, afet ve depremlere karşı hazırlıklı olmanın, zarar ve etkilerinin en aza indirilmesi adına alınabilecek temel önlemlerin alınmasının hayati önem taşıdığını belirterek, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğüne ve eğitime katılan tüm personellere teşekkür etti.