Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

’Ucube kavşak’ sorunu kökten çözülüyor

SAMSUN ŞEHİR GİRİŞİNDE ANKARA, SİNOP,ORDU İLLERİNİN KESİŞİM NOKTASINDA BULUNAN ‘YEŞİLKENT KAVŞAĞI’; ARTAN TRAFİK YÜKÜ VE VİRAJLARDAKİ DÜŞÜK HIZ SINIRLAMALARI NEDENİYLE TRAFİK KAZALARI MEYDANA GELMEKTEYDİ. YAPIMINA DEVAM EDİLEN KAVŞAK DÜZENLEMESİ İLE KAZA RİSKİNİN EN AZA İNDİRGENİP, TRAFİĞİN DE RAHATLATILMASI HEDEFLENİYOR.

SAMSUN ŞEHİR GİRİŞİNDE ANKARA,

Samsun sık sık trafik kazaları ile gündeme gelen ve ’ucube kavşak’ olarak adlandırılan “Yeşilkent Kavşağı” yeniden yapılıyor.

Anadolu’yu Karadeniz’e bağlayan konumda bulunan Yeşilkent Kavşağı, sil baştan yenileniyor. 277,9 milyon TL sözleşme bedelli projenin 2024 yılında tamamlanması hedefleniyor.

Samsun Şehiriçi Geçişi Yeşikent Kavşağı düzenlemesinde 1 adet 138 metre uzunluğunda altgeçit köprüsü, 1 adet 34 metre uzunluğunda altgeçit köprüsü (kutu kesit), 1 adet 16 metre uzunluğunda altgeçit menfez (kutu kesit), 1 adet 154 metre uzunluğunda ilave köprü, 1 adet 164 metre uzunluğunda ilave köprü, 1 adet 29 metre uzunluğunda üstgeçit köprüsü ve toplam 11 km uzunluğundaki kavşak kollarının yapımı bulunuyor. Projenin yapımına 21 Temmuz’da başlanırken, proje kapsamındaki 8 bin 685 metre kazıktan şu ana kadar 3 bin 664 metresi tamamlandı. Toplamda proje kapsamında 6 adet 535 metre uzunluğunda tek köprü yapılacak.

Samsun Şehir Hastanesi bağlantı yolları yapılıyor

Toplam maliyeti 6 milyar TL’yi bulan Samsun Şehir Hastanesi’nin bağlantı yolları da tamamlanıyor. Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak bağlantı yollarının tamamlanması için çalışmalar devam ediyor. Toplam 5,8 km uzunluğundaki bağlantı yolunda uzunluğu 5,3 km ve 2×3 şeritli beton yol-bitümlü sıcak karışım standardındaki ihale kapsamında; 2×250 m uzunluğunda 2 adet çift köprü ve 1 adet farklı seviyeli kavşak bulunuyor. Yol kapsamında bugüne kadar yapılan kazı çalışması ise 75 bin metreküp kazı yapıldı. Bağlantı yolu için ayrıca 2 adet 250 metre uzunluğunda çift köprü ve 1 adet de köprülü kavşak yapılacak. Bağlantı yolu tamamlandığında Samsun Şehir Hastanesi yolu çevre yolu ile birbirine bağlanacak.